Zoo Opole – Polsko

Při našem putování po jižním Polsku jsme se zastavili v Opolské ZOO. Pokud jste stejně jako my milovníky zoologických zahrad, tak určitě doporučuju ZOO park v Polském Opoli navštívit.

Umístění a parkování ZOO Opole

Zoo je umístěna na okraji města Opole. Parkoviště leží cca 500 metrů od hlavního stupu do Zoo. V době kdy jsme Zoo navštívili, tak se okolí parkoviště ještě stavělo. 

My jsme zoo v Opoli navštívili sice v létě, ale bylo pošmourné počasí a občas popršelo. Možná i z toho důvodu se mi zdálo, že parkoviště je dostačující, protože v Zoo nebyla nijak velká  návštěvnost.

Návštěva Zoo Opole

Samotné zoo v Opoli se mi moc líbilo svým rozložením. Jednotlivé pavilony byly dobře udržované a poměrně blízko u sebe. Stačilo udělat pár kroků a člověk byl hned u dalších expozic. 

Pavilon tropického ptactva doplněný o cizokrajné rostliny a želvy, střídaly výběhy pro volně žijící zvířata jako jsou nejrůznější kopytníci, žirafy, zebry, nebo pštrosi. Postupně jsme se dostali k výběhům s vodní, výškovou nebo skleněnou barierou, za kterou byly například klokani, nebo kočkovité šelmy. Podívejte se na krátký prostřih jednotlivými expozicemi.

Gorilí smečka v Opolské Zoo

Mně osobně nejvíc překvapila smečka goril, pro které v Opolské zoo připravili překrásný výběh oddělený vodní překážkou. Asi poprvé v životě jsem viděl takto zblízka jak funguje hierarchie v gorilí smečce. 

Při krmení bylo jasně vidět, kdo je dominantní samec a kdo musí vyklidit prostor, když přijde vůdce. Žasli jsme při pozorování jak si gorila trhala listí  ze stromu, nebo když jsme se koukali na bitvu v zázemí krytého pavilonu. Pokusil jsem se připravit alespoň krátký sestřih z našeho pozorování.

Lachtaní šok v zoo Opole

Další příjemnou atrakcí byla drezura lachtanů. Ano, s tím kolik jsme toho již navštívili mohu s čistým svědomím říct,  že na Mallorce v Marinelandu je lachtani šou ještě daleko větším zážitkem. Na druhou stranu , kdo chce vidět lachtany jak skáčí a dovádí a nechce se mu kvůli tomu trávit cca 3 hodiny v letadle, je návštěva Opolské lachtani šou určitě zajímavou alternativou a mně se moc líbila.

Moje hodnocení návštěvy v ZOO parku Opole

Rozhodně tuto zahradu považuji za jednu z lepších ve střední evropě. Pokud budete v Polsku a zbyde vám pár hodin času, jsem přesvědčen, že návštěva Opolské zoo nikoho nezklame.

Pokud se Vám Tento článek o Polské Opolské zoo líbil. Můžete se podívat na naše další návštěvy ZOO, kterými jsme prošli.

Napsat komentář