Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Vánoční trhy Praha – Staroměstském náměstí

Při jedné z mých návštěv Prahy, kdy jsem bydlel v oblíbeném hotelu Barceló Praha, jsme se dohodli s přáteli a vyrazili na Staroměstské náměstí. V těchto dnech tam zrovna probíhají vánoční trhy. Atmosféra vánoc je zde cítit na každém kroku a je  nezapomenutelná.

Vánoční atmosféra

Pokud se tedy chystáte do Prahy, určitě doporučuji navštívit vánoční trhy na Staroměstském náměstí, kde si můžete koupit nejenom svařené víno a trdelník, ale je možné vždy o půl každou hodinu shlédnout rozsvícení vánočního stromečku.

Rozsvícení Vánočního stromečku

Je super, že organizátoři se rozhodli opakovat rozsvícení vánočního stromečku na Staroměstském náměstí vždy o půl. Nejprve mi to nedávalo smysl, ale velice rychle jsem uvědomil,  že vždy v celou se probouzí v život Staroměstský orloj. A tak je to vlastně moc dobrý nápad a správně načasované.

Rozsvícení stromečku

Rozsvícení stromu z jiného pohledu

Líbilo se vám víc první nebo druhé video?

Doprovodný program

Vánoční trhy jsou doprovázeny bohatým kulturním programem na jevišti, ale mě moc zaujal jeden krámek, kde kovář naživo předváděl své řemeslo. Poznáte co vyrábí? Napište to do komentáře pod článkem. Po dlouhé době jsem zde viděl i jeden stánek, kde prodávali čokoládové nářadí a já si hned vzpomněl na čokoládovnu v Belgickém Bruggi, kde jsem čokoládové nářadí viděl poprvé.

A já se vrátím do hotelu Barceló Praha, odkud pro Vás chystám velmi zajímavou reportáž.

Napsat komentář