Sklápěcí most v Calais – [část 6.]

Sklápěcí most ve Francouzském Calais – [část 6.]

Jak již podle série článků víte, vydali jsme se na Euro trip. A jednou z našich destinací bylo i Francouzské přístavní město Calais. Tak jako ji v jiných městech, jsme toho chtěli vidět co nejvíc a vypravili jsme se na procházku do přístavu odkud jezdí lodě do Anglického Doveru.

Prohlídka města Calais

Cílem naší cesty byl opravdu přístav. To jsme ale nevěděli, že město Calais je tak krásně. Po cestě jsme viděli několik kostelů, moc pěkně upravené náměstí, nebo městskou radnici s bohatými květinovými záhony. Objevili jsme také maják a několik jiných zajímavých staveb. Fotky vám přidávám do galerie pod článkem

Pohled z blízka na radnici a zvonici v Calais
Detail radnice a zvonice - Calais

Sklápěcí most

Zrovna na mostě pro pěší kousek za námi začalo něco pískat. Hned jsem popadl mobil do ruky a začal natáčet. Nejprve se zavřely závory. Pískání upozorňovalo na hrozící nebezpečí. Velké rameno, které bylo připoutané na jedné straně k pevné zemi a na druhé k vozovce mostu začalo pomalu zvedat celou silnici až takřka do vodorovné polohy. Dále již bylo vidět přijíždějící loď. My jsme chvíli vyčkávali na mostu pro pěší a pozorovali, jak loďka plynule proplula pod mostem, i pod našima nohama. Řekl bych, že loď pod námi proplula jen několik málo desítek centimetrů a začala se vzdalovat směrem k moři.

V tom se opět za námi ozvalo pískání. Otočil jsem se a bylo vidět jak se celá mostní konstrukce začíná opět sklápět a za chvíli bylo přes most možné opět jezdit. Osobně jsem ještě nikdy nic takového neviděl.

Závěr procházky po Calais i přístavu

I přes tento silný zážitek jsme si užili zbytek procházky po krásném přístavním městě Calais a těšili jsme se až složíme hlavu a necháme odpočinout naše unavené nohy v příjemném hotelu B&B, kde jsme spali a odkud jsem připravil recenzi.

Máte nějakou podobnou zkušenost se zvedacími mosty? Podělte se o ni v diskuzi pod článkem a kdo ví... Možná se od Vás nechám inspirovat a na některé z dalších cest se na Vámi doporučený most zajedu podívat.

2 komentáře u „Sklápěcí most v Calais – [část 6.]“

    • Velmi těžko se mi reaguje na Váš dotaz na bezpečnostní situaci v Calais. Dne s je to již více jek rok co jsme byli v Calais a tehdy se uprchlická krize začala teprve projevovat. V centru města by nás nic ani nenapadlo a uprchlíky jsem tehdy potkali až na cestě k Eurotunelu jinak nikde. Ani v jiných částech naši cesty jsme se tehdy s uprchlíky nesetkaly.

      Odpovědět

Napsat komentář