Zoo Olomouc na Svatém kopečku

Zoo na Svatém kopečku u Olomouce

Do zoologické zahrady na Svatém Kopečku v Olomouci jsme se dostali tak trochu náhodou. Vraceli jsme se s krásně prožitého pobytu v hotelu RELAX v Rožnově pod Radhoštěm, který byl doplněn nezapomenutelný pobytem Pivních Lázních, kde jsem vyzkoušeli mořské procedury.

Pojedeme do Olomoucké ZOO na Svatém Kopečku

Ještě ráno u snídaně v hotelu RELAX jsme nevěděli kam pojedeme. Uvažovali jsme o návštěvě některé z obchodních center po cestě domů. Pravděpodobně v Olomouci. V tom nás to napadlo, zastavíme se v Zoologické zahradě, která je kousek od Olomouce na Svatém Kopečku. A tento nápad se nám hned zalíbil.

Přijíždíme do ZOO Olomouc

Pokud jste ještě v Zoo na Svatém Kopečku nebyli, tak se nenechte vystrašit, protože při příjezdu je to nejdřív dlouho do kopce a následně projíždíte obcí doleva a už už to vypadá že zde nikdo nebydlí a najednou vidíte ceduli parkoviště Zoo Olomouc.

Procházíme ZOO na Svatém kopečku

Nevím jestli to máte stejně tak jako já, ale já vždy, když jdu do zoo, tak se nejvíc těším do pavilónu opic, na žirafy a až uvidím lvy nebo tygry. Co mě osobně překvapilo byly koníci, kteří kousek od vstupu do zoologické zahrady pobíhali ve své ohradě. Jen o malý kousek dál jsme se dostali do expozice krkavců. Již mnohokrát jsem takovou expozici viděl, ale v Olomouci to bylo jiné. Každý z krkavců zde měl svůj vlastní domeček, před domečkem bidýlko a byl uvázán za nohu. Asi díky tomu se několikrát stalo, že jsme šli okolo krkavce a on zničehonic roztáhl svá ohromná křídla a začal s nimi mávat jako by chtěl odletět, ale přivázaná noha mu to nedovolila.

Přicházíme do pavilónu opic

Opička Siamang v Zoologické zahradě Olomouc na svatém kopečku
Opička Siamang - ZOO Olomouc

Jak můžete vidět i na videu opice v Olomoucké zoo jsou opravdu velmi živé. Chvíli jsme na ně koukali jak si zrovna dávají odpolední svačinku a z ničeho nic jakoby do nich někdo střelil, začali vyvádět, skákat a dělat různé přemety po celé kleci. Byla to nádherná podívaná a všem doporučuji abyste se v pavilónu opic zastavili.

Medvěd je lesa pán

A platí to i v Olomouci. Když jsme našli medvědí ohradu a viděli s jakou majestátnosti a klidem se prochází po svém vyznačeném kusu lesa, bylo naprosto jasné,kdo je tady pán a kdo je tady doma.

Medvěd na procházce po výběhu v Zoologické zahradě Olomouc na svatém kopečku
Medvěd ve výběhu - ZOO Olomouc

Kdo chce vidět žraloka?

Vidět žraloka jak si kolem vás klidně proplouvá je nezapomenutelný zážitek. Navíc když si člověk uvědomí, že mezi vámi a žralokem je jen to sklo, dostane to úplně jiný rozměr.

Klokani a přerostlá slepice - aneb pštros jde do boje

Zní to hodně nadneseně, protože přerostlou slepicí myslím pštrosa. Mezi klokany jsem se procházel již několikrát při našich návštěvách ZOO Lešná u Zlína, ale poprvé jsem byl v jedné ohradě nejen s klokany, ale i se pštrosem. A jak můžete vidět na videu nakonec jsme byli rádi, že jsme s ohrady rychle dostali. Začalo to vypadat, že klokan vyzve pštrosa na souboj. Několikrát se k sobě přiblížili, klokan se opřel o svůj velký ocas a pštros zaujal bojovou pozici, ale nakonec se vždy rozešli. V tu chvíli  to byla příležitost pro klokana, který hned šel zase ochutnat a zjišťovat, co dobrého má pštros ve svém žlabu na svačinu. To se pochopitelně pštrosovy nelíbilo a hned vyrazil, aby klokana od své svačiny odehnal. Podívejte se sami na sestříhané video, kde jsem se snažil vše zachytit a nebylo to jednoduché.

Krmení dravé kočky

Naše procházka nám krásně probíhala. Kochali jsme se zvířátky a okolní krajinou když v tom jsme si ji všimli. Malá krásná kočička dostala papání 🙂 a jak si s ním poradila...

A je to tady jsme u žiraf

Žirafa je krásné zvíře. Jak na nás kouká z toho dlouhého krku a v klidu se prochází. Alespoň takhle jsem doposud žirafy vnímal já. Jak můžete vidět na videu žirafa není vždy jenom klidná, ale v některých chvílích a hlavně mláďata dokážou být hodně divoká. V jednu chvíli jsem se až lekl a musel uskakovat, protože jsem se bál, že žirafí mládě nezastaví a vrazí do ohrady, za kterou jsme stáli.

Pokud budete mít cestu kolem Olomouce určitě se zastavte na Svatém Kopečku a věnujte těch několik hodin krásné procházce lesem a prohlídce olomoucké ZOO.

Adresa Zoo na Svatém kopečku u Olomouce

Darwinova 222/29,
779 00
Olomouc

Kontakt na Zoo na Svatém kopečku u Olomouce

Tel: +420 585 151 600

Napsat komentář