Recenze pokoje č.8 v Garden Hotel Praha

Recenze Garden Hotelu pokoj č. 8

Praze bydlím poměrně často a hotelů už jsem vyzkoušel opravdu hodně, ale jeden jsem si opravdu zamiloval. Kupodivu to není díky nějakému přepychu nebo luxusu, který by se dal očekávat. Hotel Garden o tom není. Hotel Garden je o úžasné paní Svárovské, která je recepční, kuchařkou i pokojskou v jednom a o hotel se stará naprosto fantasticky.

Přijíždím do Hotelu Garden

Hotel Garden je nenápadný domeček ve vilové čtvrti v pražské části Hodkovičky. Hned pří mém prvním příjezdu mě překvapilo, když jsem volal Paní Svárovské, že již jedu a budu tam za x minut, tak mne paní Svárovská čekala před hotelem. Pohotově mi otevřela bránu a ukázala mi, kde můžu zaparkovat. A tím to zdaleka nekončí. Když mne viděla, jak jdu s oblekem a kufrem ochotně mi přidržela dveře.

Recepce Garden Hotelu

Recepce je malá ihned za vstupními dveřmi, ale tím že hotýlek má jen 8 pokojů je naprosto dostačující.

Vstupuji do pokoje č. 8 a nestačím se divit

Paní Svárovská mě uvedla do nejvyššího patra a otevřela mi dveře do pokoje číslo 8. V první chvíli jsem si říkal, že se mi zde asi moc líbit nebude, protože jsem minulý týden bydlel v hotelu Ocidentál. Přemýšlím jak popsat své první dojmy… Všechno mi přišlo jako by se zde zastavilo v 80. letech 20. století. Bylo to zvláštní, ale celkový dojem na mě působil zvláštně pěkně.

Vybavení pokoje č.8

Pokoj je situovaný do nepravidelného „U“, které se obtáčí kolem koupelny. Vybavení sice není nijak moderní, ale vše je plně funkční a člověk zde dostane daleko víc než v jiných hotelech. Po vstupu jako první vidíte pracovní stůl a židli.

Dále je v pokoji velká manželská postel s nočními stolky. Na posteli mi trochu vadí vysoké čela, do kterých se občas bouchnu, ale dá se to. Když si dáte pozor tak je to v pohodě a postel je jinak pohodlná. Když ležíte v posteli a lehce pootočíte hlavu doleva je zde komoda s televizí a DVD přehrávačem. Ještě nikde jsem, neviděl tolik DVD, které mi nejednou zpříjemnili dlouhý zimní večer.

Obraz Prahy v pokoji 8 hotelu Garden - Xetmes.cz
Obraz Prahy v pokoji 8 hotelu Garden - Xetmes.cz

Přímo naproti postele je odpočinková část pokoje. Takový mini obýváček. Je zde sedačka křeslo i konferenční stolek a díky dobře umístěnému světlu tam rád sedávám s knížkou. U zadní stěny pokoje je další odkládací komoda, lednice a varná konvice. Pokud by vám náhodou byla zima je zde i elektrický přímotop na přitopení (osobně jsem ho nikdy nepotřeboval). U protější zdi (zády ke koupelně) je velká odkládací skříň, do které se vše pěkně vleze a schová.

Koupelna pokoje č.8  v Hotelu Garden

Ve chvíli kdy jsem vešel do koupelny jsem měl pocit, že se zastavil čas. Kachličky i ostatní vybavení byly přesně takové, jaké měli snad úplně všichni v 80. letech. I když koupelna byla již staršího vydání tak vše bylo perfektně čisté a uklizené. Jedinou věc bych hotelu Garden vytkl a to je odtok ve sprše. Ten kdo dělal podlahu vymyslel sice obrovský spád, takže ani kapička vody nikde nemá šanci ulpět, ale asi zapomněl, že se zde bude někdo i sprchovat. Spád je zde tak velký, že mně osobně se zde stojí docela nepříjemně. To je ale jediná drobnost co mi na koupelně vadí.

Občerstvení na pokoji

Noční stolek s bonbóny v pokoji 8 hotelu Garden - Xetmes.cz
Noční stolek s bonbóny v pokoji 8 hotelu Garden - Xetmes.cz

Hned když mě paní Svarovská uvedla do pokoje, mi ukázala na kávu a čaje, které byly vedle rychlovarné konvice a řekla mi, že to je zde připravené pro mě a že si mám cokoliv nabídnout. Slušně jsem poděkoval a paní Svárovská znovu zopakovala, abych si nabídl, že vše co je v pokoji je pro mne a je to součástí ceny. To mne zarazilo. Jsem zvyklý na hotelové minibary, ale že by mi někdo dal něco zadarmo to byla novinka. A nejen kávu nebo čaj, ale i sušenky, tatranky, vodu několik druhu piva v lednici, nebo každý den novou čokoládu na nočním stolku. Ta mě opravdu vždycky potěší. A cokoliv si vezmete, pani Svárovská v průběhu dopoledne doplní. Za mne obrovská pecka a palec nahoru.

Recenze Snídaně v Garden Hotel

Tak vypadá každé ráno připravený raut v jídelně hotelu Garden - Xetmes.cz
Tak vypadá každé ráno připravený raut v jídelně hotelu Garden - Xetmes.cz

Snídaně se podávají ve spodním patře, jen několik schodů za recepcí a jsou naprosto královské. Jednou, jsme v Hotelu Garden, bydlel víc jak měsíc a paní Svárovská kromě standardně bohatě zdobeného švédského stolu každý den připravovala alespoň jedno teplé jídlo, abych to neměl pořád stejné. A musím uznat, že je opravdu skvělá kuchařka. Na palačinky s tvarohem budu ještě dlouho vzpomínat.

Tak vypadá každé ráno připravený stůl se snídaní v jídelně hotelu Garden - Xetmes.cz
Tak vypadá každé ráno připravený stůl se snídaní v jídelně hotelu Garden - Xetmes.cz
Jídelna hotelu Garden - Xetmes.cz
Jídelna hotelu Garden - Xetmes.cz

Další služby Hotelu Garden

Osobně bych to nazval jako malý wellnes. Na dvoře je možní okoupat se ve zastřešeném bazénu (zde jsem ještě nebyl tak nemohu podat bližší info). Ale infra sauna, která je součástí pokoje číslo 2 ta mi mnohokrát zpříjemnila večer a podrobně vám ji popíšu v některém z následujících článků.

Adresa Garden Hotelu Praha

Havlovického 21
147 00 Praha 4 - Hodkovičky

Kontakt do Garden Hotelu Praha

Tel: +420 241 722 919, +420 737 145 450

Moje hodnocení Hotelu Garden

Ten kdo čeká luxusní vybavení, bude pravděpodobně zklamaný, ale ten kdo očekává velmi dobré služby, příjemný personál a moc dobré jídlo je zde na správném místě. Já osobně všem moc doporučuji ubytování v Hotelu Garden i třeba pro rodinu s dětmi, protože dostupnost do města je odsud velmi dobrá a kdo chce vyrazit na příjemnou procházku je zde hned několik míst, kam se dá zajít a uprostřed prahy si užít krásné přírody.

- Vysoké čela u manželské postele
- Velký spád podlahy ve sprše

+ Občerstvení na pokoji
+ Dokonalé snídaně
+ Infra sauna
+++ Paní Svárovská, která se o každého hosta dokonale stará

Sám za sebe děkuji paní Svárovské, která děla pobyty v hotelu Garden všem hostům velice příjemné a má vždycky dobrou náladu a úsměv na rtu.

A co vy? Máte nějakou zkušenost s hotelem Garden? Napište mi ji do diskuse pod recenzi hotelu Garden, nebo mi doporučte, kam bych mohl zajet příště. Budu moc rád.

Napsat komentář