Recenze Hotelu ILF Praha

Hotel ILF Praha ***

V hotelu ILF jsem měl strávit jeden týden. Již při příjezdu jsem viděl, že hotel má bohužel již svá nejlepší léta za sebou. Nechtěl jsem ale propadat panice. Zastavil jsem přímo před hotelem a vyrazil na recepci.

Přicházím na recepci

Musím uznat, že po vstupu na recepci jsem částečně změnil svůj názor. Zevnitř hotel ILF vypadal mnohem lépe než z venku. Recepční byly moc příjemné a ochotné. Během chvilky jsem byl odbaven a mohl se jít ubytovat. Dostal jsem i informaci, kde je parkoviště.

Hotel Ilf - Praha
Hotel Ilf - Praha

Parkoviště za hotelem ILF

Řekli mi „pomocí karty si nejdříve otevřete závoru“. Jak řekli, tak jsem udělal a po malé úzké silnici jsem se protáhl po levé straně hotelu, až na parkoviště, kde byla další brány. Parkoviště bylo obehnané velkou zdí. Zde jsem se o auto nemusel bát, a tak jsem v klidu zamířil na pokoj.

Recenze pokoje č. 218. v hotelu ILF

Můj pokoj 218 byl v druhém patře. Většinou jsem zvyklý na to, že i když cestují sám tak dostávám pokoj dvoulůžkový. Vzpomínám si, že to byl naposled hotel Maria Ostrava a Grandhotel Žilina. Kde jsem měl na pokoji jednu postel. Nepovažuju to za nic špatného a velmi jsem ocenil, že je v pokoji daleko víc místa, a já si tak mohu alespoň krátce zacvičit.

Posezení na chodbě v druhém druhého patra v hotelu Ilf - Praha
Posezení na chodbě v druhém druhého patra v hotelu Ilf - Praha

Vybavení pokoje 218

Za co musím hotel ILF opravdu pochválit je spousta odkládacích prostor. Například vestavěná skříň ihned ve vstupní chodbě. Co je zde trochu nepříjemné je poměrně vysoko umístěný odkládací prostor na kufr, protože je až nad šatní skříní. Já jsem si s tím poradil, ale pro někoho menšího může být velký problém sem kufr odložit. Dále byl pokoj vybavený jedním kulatým stolem, jedním psacím stolem, křeslem, židlí, postelí, jednou skříňkou a dvěma poličkami. A abych nezapomněl, jak můžete vidět na videu nad kulatým stolkem je zavěšena televize.

Co mě zde ovšem v hotelu ILF překvapilo a musím říct, že to dnes považuji za standard, byla absence lednice přímo na pokoji. Myslím si, že je to vůbec poprvé, kdy na hotelovém pokoji nemám k dispozici ledničku (alespoň malou) a trezor na cennosti.

Koupelna pokoje 218

Koupelna je vybavena standardně. Toaleta, naproti umyvadlo a přímo před vámi, když vstoupíte, je cca 150 cm široká vana se závěsem, aby se člověk mohl osprchovat a necákal všude kolem sebe.

Moje postřehy z pobytu v Hotelu ILF

Strávil jsem hotelu ILF celkem 4 noci. Bohužel postel, v mém pokoji byla velmi nepříjemná a každé ráno jsem se budil celý rozlámaný. Pokud jste vyznavačem spaní na velmi tvrdých matracích, bude se vám to líbit, ale já preferuji alespoň střední tvrdost. Každému se nedá trefit do vkusu a tohle považuji jako svůj handicap.

Bohužel za co hotelový personál může je fakt, že ze 4 dnů, které jsem strávil v hotelu ILF můj pokoj byl uklizen jen jedenkrát. Ve tříhvězdičkovém hotelu to považuji za opravdu velký problém.

Pokoj 218 by si zasloužil rekonstrukci

Postříkaná zeď hotelového pokoje číslo 218. v hotelu Ilf - Praha
Postříkaná zeď hotelového pokoje číslo 218. v hotelu Ilf - Praha

Samotný pokoj nebyl špinavý. Ale musím upozornit na postříkanou zeď pod televizí, která působila velmi odpudivě. V pokoji byly vidět značné známky opotřebení. Například v koupelně byly některé kachličky, jakoby je někdo poklepal kladivem. Nejprve jsem si myslel. že je podlaha tak špinavá, ale při bližším prozkoumání jsem zjistil, že podlaha je jen velmi opotřebená. Bohužel to na mě nepůsobilo nějak příjemným dojmem.

Snídaně v hotelu ILF

Samotné snídaně se podávají v přízemí kousek za recepcí ve velké restauraci. Bohužel kromě jednoho dne, byla restaurace velmi přeplněná a byl velký problém se tam k čemukoliv dostat. Pokud jste si vystáli frontu, musím uznat, že až na míchaná vajíčka, která byla pravděpodobně z prášku bylo všechno ostatní jídlo velmi dobré a moc mi zde chutnalo. I personál, který se o celou jídelnu staral, byl velmi ochotný a pohotově odklízel nádobí ze stolu, aby se další přicházející hosté měli kde usadit a mohli v klidu pojíst.

 

Adresa Hotelu ILF ***

Budějovická 15,
141 00 Praha 4

Kontakt do hotelu Hotelu ILF ***

Tel: 261 092 333

 

Moje hodnocení hotelu ILF

+ Spousta místa na pokoji
+ Spousta odkládacích prostor
+ Čisté pokoje
+ Velmi dobrá snídaně
+ Příjemný a ochotný personál na recepci i servírky u snídaně

- Pokojová služba byla na pokoji jen jednou za 4 dny
- Poničená podlaha v koupelně
- Postříkaná zeď za stolem
- Absence lednice
- Absence trezoru na cennosti

Líbila se vám recenze hotelu ILF Praha? Podělte se v komentářích pod článkem se svými zkušenostmi

Napsat komentář