Recenze hotelu F1 – [část 5.]

Recenze hotelu F1 v Paříži

V Paříži jsme strávili 4 moc příjemné dny. Prošli jsme spoustu památek od Montmartru, Louveru, Eiffelovy věže, přes bulvár Champs-Élysées až k vítěznému oblouku a skončili jsme mezi mrakodrapy v La defense. Po celou dobu našeho pobytu v Paříži jsme bydleli v hotelu F1.

Naše očekávání od hotelu F1

Před cestou do Paříže jsme četli spoustu doporučení na hotelovou síť F1. Všude psali, že se jedná o poměrně příjemný kompromis mezi kvalitou a cenou. Tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme taky Hotel F1 a zabukovali jsme si ho. Cena 40 EUR na noc se nám zdála docela příjemná a tak jsme se už těšili, jak si užijeme levné ubytování v Paříži.

Pařížský hotel F1
Hotel F1 - Paříž

Přijíždíme do hotelu F1

Hotel jsme našli rychle a po chvíli kroužení jsme objevili i trošku zákeřně umístěný vjezd do podzemních garáží. Tohle pro nás mělo být první varování a měli jsem se sbalit a vyrazit hledat jiný hotel, ale my ne. Prodrali jsme se neuvěřitelným zápachem moči, který se linul celými garážemi a hurá na recepci. Recepce bylo druhé varování, kterého jsme si nevšimli. Nemůžu říct, že by byli neochotní a dokonce mluvili alespoň trochu anglicky ( asi tak jako my ☺ ) a tak jsme se i domluvili a vyrazili na náš pokoj. Jen nám v hlavách šrotovalo, co to ten recepční říkal o parkování. Jak to myslel s těmi 20 EURY.... Spěchali jsme. Jen jsme chtěli hodit kufry na pokoj a utíkat k Eiffelově věži.

Hlavní vstup do Hotelu F1 v Paříži
Vstup do Hotelu F1 - Paříž

Přicházíme na pokoj 454

Otevřeli jsme dveře a já jsem zůstal v němém úžasu. Podívejte se na video a napište do komentáře pod článek jestli by jste reagovali jinak.

https://youtu.be/Hh-f3RR0TNY
Pokoj byl poměrně strohý. Byl jen o malinko lepší než ubytovna na které jsme přespaly, když jsme splavovali Vltavu. Abych shrnul vybavení. Hned po vstupu do pokoje byla dvoupostel, nad kterou byla ještě jedna postel v patře. Vedle byla zástěna a za ní se schovávalo umyvadlo a zrcadlo. V čele pokoje bylo malé okno a radiátor. V rohu mini rohový stůl s židlí a nad stolem byla pověšena televize. A teď pozor to je všechno. Kromě vstupních dveří už v pokoji nebylo vůbec nic ☹. To by asi tak ani nevadilo. Do Paříže jsme přece jen přijeli pro to, aby jsme něco viděli a né obdivovat krásy pokoje v hotelu F1.

Koupelny a toalety v hotelu F1

O koupelně a WC jsem četl doslova legendy a i když mám rád dokumenty nikdy jsem neviděl, že by se nějaká místnost po opuštění sama vysprchovala. Chtěl jsem to natočit, ale nikdy jsem k tomu neposbíral odvahu a když se podíváte na video z koupelny a WC možná pochopíte proč. Nemůžu říct že by to tam bylo vyloženě špinavé nebo nějak odporné, jen to odpovídalo tomu, že byla jedna koupelna se dvěma sprchami a třemi WC pro celé patro, kde bylo podle mne 30 pokojů a minimálně 60-70 hostů. Těšil jsem se až budeme v jiném hotelu, kde se v klidu osprchuji.

Jak to bylo s parkováním v hotelu F1

A abych nezapomněl. Jak to by s těmi 20 Eury o kterých mluvil recepční. Druhý den jsme se začetli na recepci do podkladů a pochopili, že parkování v tomto hotelu F1 je placené. Pokud to srovnám s cenou ubytování (40 Eur / noc) je cena za parkování 20 Eur / noc poměrně vysoká ☹. Chvíli jsme přemýšleli, že auto dáme někam ven, ale když jsme v okolí hotelu viděli, jak jsou auta omlácená a jak je těžké najít parkovací místo, nechali jsme auto v garáži. Cena za parkování byla nakonec 84 Eur ☺.

Noční pohled na hotel F1 v Paříží
Hotel F1 v noci - Paříž

 

Pokud by jste se přece jen rozhodli hotel F1 navštívit zde je adresa

Adresa hotelu F1:

29 Rue du Dr Babinski,75018 Paris,Francie

 

 

Moje doporučení

Pokud pojedete do Paříže zvolte raději letadlo, protože s autem je v Paříži problém. Pokud už z jakéhokoliv důvodu třeba jako my (protože jsme jeli Euro trip a auto logicky potřebujete), doporučuji hledat hotel s parkováním v ceně. Pro nás to bylo velké ponaučení a po celý zbytek cesty jsme již hledali jen hotely i s parkováním v ceně a věřte mi, že se to vyplatí.

+ bohužel jsem na žádný nenarazil

- nepohodlná postel
- sprchy a WC na chodbě
- drahé placené parkování
- odporný smrad v garážích a někdy i na chodbách

Máte nějakou zkušenost s hotelem F1? Podělte se o ní v diskusi pod článkem.

1 komentář u „Recenze hotelu F1 – [část 5.]“

  1. Podle mapy soudím, že jste byli asi čtvrt hodiny pěšky od Sacre-Coeur, tedy ne příliš daleko od severní části centra. Proto ty potíže s parkováním! U hotelů F1 na vzdálenějších předměstích je obvykle parkování zdarma – mají více místa a nemusejí mít podzemní garáže. Jinak je třeba vědět, že VŠECHNY pokoje v hotelech F1 vypadají NAPROSTO STEJNĚ! Sdílené koupelny a WC jsou sice otrava, ale toto nepohodlí je vyváženo cenou. Když jsme po převratu začali jezdit do zahraničí, prakticky jsme nebydleli jinde, než v eF-jedničkách. A pokud se pamatuji, na čistotu jsme si nikdy nestěžovali…

    Odpovědět

Napsat komentář