Danubius Arena pokoj 202

Recenze hotelu Danubius Arena ****- pokoj 202

Dnes jsem poprvé spal v Budapešti. Vyrazili jsme s kolegy na týden za prací a na bydlení jsme si zvolili jeden z hotelů nadnárodní hotelové sítě Danubius. Jednalo se o čtyřhvězdičkový hotel Danubius Arena. A jak se nám v něm líbilo?

Přijíždíme do hotelu Danubius

Asi po čtyřech hodinách cesty jsme přijeli do Budapešti. Přijeli jsme kolem 22:00, a tak jsme měli ihned možnost obdivovat krásnou architekturu a množství úžasně nasvícených mostů. Navigace nás část cesty vedla okolo Dunaje, a tak jsme měli možnost si prohlédnout celé osvětlené nábřeží. Pokračovali jsme dál do historického centra a měli velkou radost, že náš hotel je jen kousek od nábřeží a že okolí je dokonalé. Naše radost neměla trvat dlouho.

Hotelu Danubius Arena
Hotelu Danubius Arena

Centrála hotelové sítě Danubius

Před hotelem bylo hodně těžké zaparkovat, a tak jsme auta propasírovali na volná místa na chodníku a šli se zeptat do hotelu, kde můžeme zaparkovat. Bohužel bylo zavřeno a my pomalu, ale jistě začali propadat panice, že nebudeme mít kde spát. Po krátkém čase jsme pochopili, že jsme dojeli pravděpodobně na adresu centrály hotelové sítě Danubius a že se musíme dostat do hotelu. Nevadí, vytáhl jsem telefon a zadal do navigace Budapest Danubius. Úroveň obecné paniky začala narůstat. Navigace ukázala, že v okolí 20 km je osm hotelů ze sítě Danubius. Po dalším prostudování e-mailu s objednávkou jsme objevili někde uprostřed nějakou adresu a nápis hotel Danubius Arena. Zajásali jsme. Zadali jsme adresu a vyrazili na cestu.

Hotel Danubius Arena

Asi po šesti kilometrech objížděk, jednosměrek a silničních uzávěrek jsme se dostali konečně k hotelu Arena. Hurááá. Check-in proběhl bez problémů. Chtěli jsme ještě zaparkovat auta do garáže. Recepční nám ukázal, kde je garáž (kousek za rohem), a my tam jeli. Škoda, že nám neřekl, že garáže jsou otevřené jen do 22:00, a když jsme přijeli, bylo 22:15. To snad musel vědět. No, nevadí, vrátili jsme se před hotel a tam nám ten samý člověk ukázal, že můžeme parkovat u krajnice (nepochopil jsem, proč to nešlo hned).

Danubius Arena pokoj 202

Pokoj 202 byl vybaven poměrně standardně. Příjemná postel, noční stolky, psací stůl, odkládací stůl atd. Vše uvidíte na videu. Co mne hodně překvapilo, byla poměrně malá šatní skříň ve vstupní chodbě. Chyběly zde absolutně police na věci a bylo možné si jen pověsit košile a na jednu malou poličku vyskládat oblečení. Pod poličku bylo možné dát cestovní tašku, ale kdybych měl kufr, tak ten už by se tam nevlezl (ten bych si asi musel dát pod polštář 🙁 ). A když už jsem u toho polštáře, ten mě trošku zklamal, ale už je to běžným standardem, že na hotelích jsou jen malé podlouhlé polštářky. Beru to jako nutné zlo.

Pokoj měl svůj balkón, což vždy beru jako výhodu. Hlavně, když je pěkně. Je možné si tam sednout a odpočívat. To ovšem nebyl náš příklad. Na hotel jsme se vraceli převážně večer a na sezení na balkónku už byla venku docela zima. Co mě ale po každém návratu překvapilo, byl zvláštní odér. Když jsme se nad tím s kolegy pozastavili, usoudili jsme, že to bude pravděpodobně kobercem a nějakým saponátem, kterým ho čistí. Tento zvláštní odér nás vítal ve více pokojích. Někde víc a jinde méně výrazně.

Postele v pokoji 202 - Hotel Danubius Arena
Postele v pokoji 202 - Hotel Danubius Arena

Koupelna pokoje 202

Koupelna byla moc pěkně renovovaná a hlavně čistě uklizená. Nikde jsem nenašel ani známku opotřebení a hotelový personál zde odvádí opravdu skvělou práci. Moc se mi líbilo i vkusně zasazené umyvadlo a nad ním na zdi pověšené nastavitelné zrcátko.

Umyvadlo v koupelně hotelu Danubius Arena
Umyvadlo v koupelně hotelu Danubius Arena

Snídaně v hotelu Danubius Arena

Když jsem vešel do hotelové restaurace v prvním patře, připadlo mi to na první pohled jako nějaká velká závodní jídelna. Prošli jsme celou restaurací až k pultům s jídlem. Zde jsem se nestačil divit. Snídaně, které nabízí hotel Danubius Arena, patří mezi ty nejlepší, jaké jsem potkal. Vybere si zde podle mého názoru naprosto každý a je jedno, jestli máte rádi vajíčka, klobásy, nebo jste vegetarián. Místní snídaňové menu je tak pestré, že vám dovolí všechny možné i nemožné kombinace. Počínaje uzeninou přes zeleninu a jogurtový pult až k ovoci a úúúžasným koláčkům, které jsou asi v deseti variantách.

Check-Out a velké zklamání

Podotýkám, že před naším příjezdem jsme celý pobyt zaplatili dopředu a nikde nebyla ani zmínka o tom, že budeme ještě něco doplácet. Až při našem odchodu nám recepční vítězoslavně oznámil, že musíme uhradit místní poplatek ve výši 450 HUF (cca 40 Kč) / den. Hodně nás to zarazilo, protože jsme byli přesvědčeni, že jsme vše hradili dopředu. Škoda, mohli nám to říct a zaplatili bychom to taky dopředu a mohli si odpustit to trapné překvapení.

 

Adresa Hotelu Danubius Arena ****

Ifjúság útja 1-3,
Budapest 1148 Maďarsko

Kontakt do hotelu Hotelu Danubius Arena ****

Tel: +36 1 889 5200

Moje hodnocení hotelu Danubius Arena

Nebýt toho, že se personál na recepci chová občas dost arogantně a je nepříjemný, je hotel poměrně pěkný a bydlí se v něm pěkně. Velmi pozitivně hodnotím i posilovnu, bazén a saunu, která je pro hosty příjemným zpestřením večerů.  Pokud jste ochotni skousnout některé mnou vyjmenované nešvary, je ubytování v hotelu poměrně příjemným prožitkem. Pokud bych měl hodnotit hotel na škále 1-10, dal bych mu za sebe něco mezi 7-8, protože si myslím, že čtyřhvězdičkový hotel má na víc.

- Problémy při parkování
- Málo odkládacích prostor ve skříni
- Zapáchající koberec
- Poplatek za pobyt

+ velmi čistá a útulná koupelna
+ velký výběr u snídaně

Co vy? Máte nějakou zkušenost s Hotelem Arena nebo jiným z hotelové sítě Danubius? Doporučíte mi na příští pobyt v Budapešti nějaký jiný Hotel? Napište svůj názor do diskuse pod článkem.

Napsat komentář