Expedice Dubaj – Arabian Park Hotel – pokoj 508 – [č. 5.]

Recenze Arabian Park Hotelu a pokoje č. 508

Šílenou cestu s autobusákem, který na kruhových objezdech určitě nebrzdil jsme zvládli. I cesta Dubajským metrem proběhla bez problémů a my jsme se dostali až na zastávku Al Jadaf. A odtud to byl již jen kousek do Arabian Park Hotelu. To jsme ještě netušili, co nás čeká …

Cesta z metra do Arabian Park Hotelu

Asi v 22:00 jsme vystoupili z klimatizované haly zastávky metra Al Jadaf a těšili jsme se, jak začneme obdivovat krásy Dubaje. Naše nadšení nás o chvíli později přešlo, když jsme si uvědomili, že metro je sice úžasně moderní, ale zastávka je takřka uprostřed pouště. Abych byl přesný byly zde chodníky kolem silnic lemující svítící lampy, které ozařovaly silnici jež rozdělovala poušť na úhledné bloky. A stáli jsme tam my….

Autobus, který nás vozil z Arabian Park Hotelu k metru a zpět - Dubaj
Autobus, který nás vozil z Arabian Park Hotelu k metru a zpět - Dubaj

Chvíli jsme netrpělivě popocházeli okolo a přemýšleli, co bude dál. Pak zde zastavilo auto a my jsme se vystupujících zeptali, jestli nám dokáží poradit, jak se dostaneme k Arabian Park Hotelu. Ochotně nám vysvětlili, že to není daleko. Jen cca 800 metrů doprava. Bohužel nikde žádný autobus ani Taxi a nám nezbylo nic jiného než se podél cesty vydat s kufrem po pískem poseté krajnici. To nám ta dovolená pěkně začíná

Ubytování v Arabian Park Hotelu

Na recepci byli všichni milí. Během krátké chvíle jsme se zapsali a personál nám vysvětlil, že každých 20 minut jezdí od hotelu k metru zdarma klimatizovaný autobus. „Hurá už nebudeme muset chodit na metro a zpět pěšky“. Zajásal jsem a přes počáteční zklamání z dopravy se nakonec vše v dobré obrátilo a my jsme mohli v klidu vyrazit ubytovat se na pokoj.

Recepce Arabian Park Hotelu v Dubaji - Xetmes.cz
Recepce Arabian Park Hotelu v Dubaji - Xetmes.cz

Přicházíme do pokoje 508

Vešli jsme do pokoje 508 a musím uznat, že byl moc pěkně upravený. Ve vstupní chodbě velké odkládací skříně se zrcadly. Pokoj byl vybavený velkou pohodlnou manželskou postelí, nočními stolky, televizí i psacím stolem a pohodlnou židlí. Při pohledu z okna jsme viděli přímo na bazén a vypadalo to tak že ani stavba v povzdálí se nás nijak nedotkne. Všechno bylo tak jak si na dovolené představujete.

Koupelna pokoje 508

Už jsem se těšil, jak si tu budeme užívat, než jsem vešel do koupelny… Na první pohled vše vypadalo pěkně, ale po nádechu jsem velmi rychle změnil názor. V koupelně něco velice nepříjemně páchlo. „Co teď?“ Budeme zde spát skoro dva týdny a vydržet v takovém zápachu to určitě nedáme .

Potřebujeme vyměnit pokoj

Vyšli jsme na chodbu rozhodnuti, že i s naší chatrnou angličtinou snad nějak vysvětlíme recepčním, že je v naší koupelně velký zápach a že bychom to potřebovali nějak vyřešit. Napadlo nás, co budeme dělat, když nebudou chtít, anebo nebudeme vědět jak to personálu vysvětlit. Zápach byl natolik intenzivní, že přebyl naše obavy a my jsme vyrazili najít řešení i za cenu že budeme muset někoho chytit za límec a přitáhnout ho do koupelny (pokud bychom si nerozuměli). Už u výtahu jsme potkali stevarda a vysvětlili mu náš problém. Ochotně zastavil vozík a vyrazil prozkoumat situaci v naší koupelně.

Ihned uznal, že zápach je opravdu nesnesitelný a hned nás vyzval, ať ho následujeme na recepci, kde celou situaci vyřešíme.

Osobně vysvětlil recepčním, jaký máme problém a za necelou minutu jsme jej již následovali do našeho nového pokoje č 410

Adresa Arabian Park Hotelu

Al Jaddaf
Dubai
Spojené arabské emiráty

Kontakt do Arabian Park Hotelu

Tel: +971 4 324 5999

Moje hodnocení pokoje č. 508 v Arabian Park Hotelu

+ Ochotný personál řešit naše problémy
+ Rychlá a bezproblémová výměna pokoje

- Nepříjemný zápach v koupelně

Manželská postel v pokoji 508 - Arabian Park Hotel v Dubaji - Xetmes.cz
Manželská postel v pokoji 508 - Arabian Park Hotel v Dubaji - Xetmes.cz

Přijet do hotelu a zjistit že je v koupelně nepříjemný zápach … Ano je to velmi nepříjemné. Ale když se přihlásíte a personál s omluvou velmi pohotově zareaguje a zařídí vám během chvilky jiný pokoj, tak to za sebe považuju jako adekvátní řešení. Stát se mohlo cokoliv (třeba praskla odpadní trubka, nebo vyschl sifon). Nikdo asi nekontroloval náš pokoj přímo před naším příjezdem. To je asi jediné pochybení, které bych se personálu dalo vytknout. Rychlost s jakou sjednali nápravu mne, ale ujistila, že je to snad poslední problém, který nás při našem pobytu v Dubajském Arabian Park Hotelu čeká.

Anebo snad ne? To jak se nám nakonec v Arabian Park Hotelu líbilo, se dozvíte v podrobné recenzi pokoje č. 410

Napsat komentář