Proč vznikl XETMES

Proč vznikla stránka XETMES a k čemu má sloužit.

Díky své práci dost cestuji, přespávám po nejrůznějších hotelech a na místech, které jsem dřív ani neznal. Vždy, když někam jedu, tak se dívám na internetu jak to tam vypadá, jaké má hotel služby, jestli je na pokoji vana, sprcha nebo jestli mají dobré pokrytí na wi-fi. Po čase jsem si uvědomil co udělám vždy když někam na hotel přijedu. Položím notebook, tašky, kufr, nebo batoh, vezmu telefon a hotelový pokoj natočím.

Pravdivé recenze dělá Xetmes

Jednou jsem se díval na moje video a porovnal to s tím, co je uvedeno na stránkách hotelu, tak jsem si uvědomil, že se nestačím divit. Realita a fotky byly dost často velký rozdíl. A já jsem si říkal proč? Proč tohle dělají??? Já jsem přece platící host a mám snad právo dostat to, za co jsem si zaplatil. Jelikož si hotel objednávám většinou na dálku, tak nemám moc možností jak si ověřit, že to co je na fotkách je i ve skutečnosti pravda a nejedná se jenom o jeden výstavní pokoj (do kterého asi ani nikoho nepouští 🙂 ).

A tehdy se to stalo. Vzpomínám si na to jako by to bylo dnes. Je to asi rok (počátkem roku 2014). Přešel jsem ve společnosti, kde dnes pracuji na jinou pozici. V týmu, kde jsem pracoval jsem poznal i novou kolegyni. Říkejme jí třeba Simonka. Jednou takhle když jsme se bavili u odpolední kávy vzpomínala, jak v minulém zaměstnání pracovala pro nadnárodní hotelový řetězec. Popisovala jak to funguje, když se dělají propagační fotky na internet, že v jejich hotelu se fotili nejlepší apartmány, ale ostatní nedosahovaly ani polovinu kvality.

Ano, asi vás napadne to, co jsem jí říkal tenkrát já „Simonko to je přece jasné. Pokud by sem dali ty zastaralé pokoje nemohli by za ně chtít těch 1199, 2399 Kč neb i mnohem za noc“. Na druhou stranu já jsem přece platící host a mám právo vědět jaké to tam doopravdy bude. A na druhou stranu mi nepřijde správné přistupovat k výběru hotelu zrovna s tím „vypadá to na fotkách sice krásně, ale ve skutečnosti to bude horší“. Já osobně jsem se setkal s hotelovými pokoji, kde jsem si na začátku říkal, že na fotkách sice nic moc, ale realita byla asi o 1000% lepší než jsem vůbec očekával.

Vaše komentáře k recenzím mají váhu

A to je cílem tohoto webu. Nechci zde dělat někomu jen tak reklamu, nebo psát že se mi něco nelíbilo. Do některých hotelů jsem se opakovaně vracel a proto vím, že i pokoje jsou různé. Budu zde popisovat své osobní zkušenosti s hotely kde jsem spal, služby které jsem zažil, zveřejním fotky i videa které na svých cestách pořídím. Je mi jasné, že by se našel vždy někdo, kdo se mnou bude nesouhlasit, nebo bude chtít oponovat mému názoru a nebo se k tomu budete chtít jen vyjádřit. Z tohoto důvodu dám ke každému článku diskuzi a možnost sdílení na sociální sítě a budu moc rád když vyjádříte svůj názor. A aby toho nebylo málo tak každý z Vás a vím, že Vás bude hodně se můžete podílet a přidávat své vlastní hodnocení hotelových pokojů, kde jste spali.

Věřím, že moje zážitky z cest pomůžou alespoň některým z Vás při výběru hotelu.

Přeji Vám hodně spokojených pobytů Xetmes.