Hotel Barceló ( Occidental ) – Pokoj 1204

Recenze pokoje 1204 v Hotelu Barceló Praha

V hotelu Barceló Praha jsem již před pár lety bydlel, a tak jsem se sem hodně těšil. Věděl jsem, že hotel je moc pěkný a matně jsem si vzpomínal, že zde byla i velmi příjemná postel na které se dobře vyspím. To jsem ještě nevěděl, co nás čeká po příjezdu a jaké překvapení budeme mít na pokoj.

Přijíždíme do hotelu Barceló

Hotel Barceló je umístěný na rohu velké křižovatky ulic Na Strži a Olbrachtova. Je zde problém s parkováním především pokud je zaplněné hotelové parkoviště, ale pokud přijedete v noci tak jak jsme přijeli my můžete najít snadno místo v okolí hotelu (dá se tak ušetřit 150 Kč/noc).

Překvapení na recepci

Přišli jsme na recepci a jaké bylo naše překvapení, když nám recepční řekl, že pro nás nemá rezervaci. Nějakou dobu jsme na sebe koukali, já jsem se snažil najít v telefonu naši rezervaci. Protože už byla vytvořena před více, jak měsícem nemohl jsem ji najít. Nakonec jsme se dohodli, že nás ubytují i bez rezervace a následující den to dořešíme. Velmi oceňuji, že se recepční zachoval naprosto profesionálně a rychle tuto situaci vyřešil. My jsme mohli vyrazit na pokoji a lehnout si.

Vyrážíme na pokoj 1204

Hotel, který má 4 hvězdičky, si určitě zaslouží daleko lepší výtah. Ne, že by byl výtah nějaký ošklivý, to nemůžu říct. Po nastoupení do výtahu všechno začalo divně vrzat. I potom co se výtah rozjede, vás doprovází po celou cestu nahoru nebo dolů nepříjemné zvuky.

Přicházím na pokoji 1204

Dnes už je poměrně standartní, že hotelové pokoje mají čipovou kartu. Já jsem svojí kartou mávnul před klikou a dveře se otevřely. Dál už jsem se nestačil divit z toho co jsem za dveřmi objevil. Hotelových pokojů už jsem prošel opravdu hodně, ale zde pro mě bylo opravdu velmi netypické rozložení pokoje. Hned po levé straně byla taková zvláštní dřevěná budka vedle umyvadlo a další prosklená budka, která oddělovala tuto část pokoje od obytné části. Podívejte se na videu a já se k této části pokoje ještě vrátím.

Obytná část pokoje 1204

Celý prostor vyplňovala poměrně velká postel, která byla moc příjemná, a pro mne to bylo jedno z nejpříjemnějších spaní ze všech hotelů, kde jsem zatím byl. Moc pěkně a vkusně byly vyřešeny i lampičky po stranách, které se rozsvítili po převrácení, ale když byli zhaslé, vkusně doplňovali design postele. Ještě bych ocenil led osvícení v horní části postele, které večer příjemně a nerušeně osvětlovalo pokoj.

Nasvícená manželská postel v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha
Nasvícená manželská postel v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha

Ostatní vybavení pokoje 1204

Na pokoji byla lednice s minibarem, psací stůl s křeslem a odkládací lavice. Přímo naproti postele byla zavěšena velká televize. Pod televizí byla umístěna polička např. na ovladač. To co mě naopak zklamalo byl radiátor, který čouhal ze země hned pod televizí. V první chvíli jsem si myslel, že bude zavazet a že bych se o něj mohl praštit, ale to se mi za celý týden nestalo. Bohužel podle mě radiátor má být vždy pod oknem a za tak umístěný radiátor dávám palec dolů.

Psací stůl křeslo a minibar v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha
Psací stůl křeslo a minibar v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha

Odkládací skříň

Odkládací skříň byla přímo ve vstupní chodbičce po pravé straně a zakrývalo ji velké zrcadlo. Pozitivní je, že přímo ve skříní byl zabudovaný trezor, ale tak jak už jsem si stěžoval u hotelu Danubius, který jsem navštívil v Budapešti i zde bylo ve skříní málo odkládacích prostor. Měl jsem problémy do skříně nacpat i cestovní tašku.

Televize a topení v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha
Televize a topení v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha

Koupelna a toaleta pokoje 1204

Hotelových pokojů už jsem projel opravdu spoustu, ale řešení koupelny a toalety mě zde v hotelu Barceló hodně překvapilo. Obvykle jsem zvyklý na to, že koupelna je oddělená od ostatního prostoru dveřmi. Zde jsem byl překvapen hned po vstupu do pokoje, že cca po 1 m vlevo se bez jakéhokoliv oddělení rozkládala koupelna.

Umyvadlo v koupelně pokoje 1204 v hotelu Barceló Praha
Umyvadlo v koupelně pokoje 1204 v hotelu Barceló Praha

Ne že by to bylo ošklivé nebo to nějak rušilo jen to pro mě bylo velmi nezvyklé řešení koupelny. Samotná koupelna byla rozdělena tak, že po levé straně od umyvadla byla umístěna toaleta a napravo od umyvadla zase sprchový kout. Oba dva tyto prostory byly odděleny šoupacími dveřmi.

Vrzající toaleta

I když byl celý pokoj nový a moderni, tak toaleta nepříjemně vrzala kdykoliv jsem ji chtěl použít. Nejsem žádný drobeček, ale nevážím ani stopadesát kilo a ty divné zvuky, které se linuly z míst, kde byla toaleta uchycena ke zdi mě znepokojovaly. Dokážu si představit, že pro spoustu lidí bude toto vrzání velmi nepříjemné jako pro mě. Sedat si s pocitem, že nevím jestli se mísa ze zdi vytrhne není nic moc zážitek.

Sprchový kout

Sprchový kout byl kromě plastové vaničky kompletně obložen skleněnými plochami. Přiznám se, že poprvé když jsem do sprchy vstupoval bylo to s velkým respektem. Bál jsem se, že třeba uklouznu a prorazím skleněné stěny. Nic takového se naštěstí nestalo a proto jediné co vám můžu popsat je můj velmi příjemný zážitek ze sprchování, protože sprcha která imitovala letní deštík byla moc příjemná.

Sprcha v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha
Sprcha v pokoji 1204 v hotelu Barceló Praha

 

Adresa Hotelu Barceló Praha ****

Na Strži 1660/32
140 00 Praha 4-Krč

Kontakt do hotelu Hotelu Barceló Praha ****

Tel: 296 772 111

Závěrečné hodnocení pokoje 1204 v hotelu Barceló

Osobně jsem přesvědčený o tom, že v hotelu Barceló v Praze jsem nespal naposled. Dny strávené v pokoji 1204, ve kterém jsem strávil několik dnů byly velmi příjemné a já jsem si celý pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Barceló moc užil.

- vrzající výtahy
- radiátor pod televizí
- vrzající toaleta

+ velmi ochotný recepční
+ moc pohodlná postel
+ příjemná sprcha
+ vše je dokonale čísté

Napsat komentář