Pivní lázně – Rožnov pod Radhoštěm

Recenze pivní Lázně Rožnov pod Radhoštěm

Opět se mi potvrzuje, že nákupy na slevových portálech nejsou tak špatné. My jsme jako Vánoční dárek od rodičů dostali poukaz do pivních lázní v Rožnově pod Radhoštěm. Součástí balíčku bylo i ubytování v hotelu RELAX***.

Příchod do Pivních Lázní

Hned po příchodu do Pivních Lázní jsem byli mile překvapeni organizací. Paní na recepci nám dala dřevěné kolečko s nápisem mořské a řekla nám, abychom se usadili do restaurace vedle a položili kolečko na stůl. Jak řekla, tak jsme udělali a během krátké chvíle vyšla jiná paní celá v bílém, která se rozhlížela po stolech a během chvilky si všimla našeho modrého kolečka, přišla si nás vyzvednout.

Uvítání v Pivních Lázních

Pani lázeňská nás odvedla do prostoru lázní, ukázala nám, kde jsou šatny, ručníky, které byli součástí a vysvětlila, že se máme připravit a přijít za ní na pomyslnou lázeňskou recepci. Rychle šup do šatny (už v šatně bylo vidět, že se o areál moc pěkně starají a to byl teprve začátek).

Pohled do pánské šatny v Pivních lázních v Rožnově pod Radhoštěm
Pánská šatna - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Představení Paní lázeňské a procedur

Jakmile jsme se sešli zpět na lázeňské recepci pozvala nás paní lázeňská do druhého patra, kde jsou mořské procedury. Vystoupali jsme po pěkně zpracovaných schodech, kde po obou stranách svítili svíčky a dodávaly všemu romantickou atmosféru. Paní lázeňská se nám představila a vysvětlila, že budeme procházet několika procedurami (terapie vzduchem, koupel v perličkové kádi s maskou, ochutnávka středomořské kuchyně, sluneční terapie a relax mezi delfiny) a ona nás bude provázet celým pobytem. Hmm, tak to zní výborně pomyslel jsem si a už jsem se těšil na první proceduru. Jen mi vrtala v hlavě ta ochutnávka středomořské kuchyně, protože ani jeden z nás nejíme nic z vody (maximálně vařená vajíčka ☺) ale mořské plody určitě ne...

Terapie mořským vzduchem

Paní lázeňská nám před vstupem vysvětlila, že na nás bude foukat 95% kyslík a 5% ozonu a občas nás pokropí příjemný deštík. Ještě nám nabídla k zapůjčení mýdlo z Himalájské soli a vysvětlila, jak s ním zacházet. Jakožto chlap jsem si říkal, že nepotřebuji poučovat jak používat mýdlo, ale o malou chvíli později jsem byl rád za její radu. Mýdlo je totiž kus soli, a pokud se s ním začnete potírat tak se pěkně podřete. Daleko lepší je počkat až vám v páře zvlhnou ruce a pak si vytvořit takzvanou „Solanku“ (jedna se o roztok vody a soli). S tímto roztokem se pak potíráte a působí to jako moc příjemný přírodní peeling. V komoře to na nás foukalo a občas moc příjemně sprchlo, přesně jak nás instruovala. Teplota okolo 38 stupňů a vysoká vlhkost příjemně prohřívaly tělo. A jako třešnička na dortu byla Tibetská hudba a povídání o tom jak nám prospívá dýchání a jak správně dýchat. Bylo to skvělé...

Koupel v perličkové kádi s maskou na obličej

Detail káďe s mořskou vodou - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm
Detail káďe s mořskou vodou - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Druhá procedura byla velká dřevěná káď s příjemně horkou slanou vodou, do které nám Paní lázeňská přisypala ještě Chlorelu. Opět nám dala výklad k tomu, co je ve vodě a jak a na co taková koupel prospívá. Ještě nám ukázala kde se zapínají bublinky a už nás nechala o samotě. Hned jsme se ponořili do kádě a začali si užívat relaxace, když v tom zaklepala a následně vešla paní lázeňská a měla zajímavou nabídku. Zeptala se nás jestli chceme nanést na obličej bahenní masku. Po výkladu jak to bude vypínat pokožku, jsme souhlasili a již jsme si užívali jak se o nás stará. Ještě před odchodem měla další nabídku. Tentokrát se jednalo o občerstvení. A byla to těžká volba pivo nebo zmrzlinu???

Vychlazené pivo - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm
Vychlazené pivo - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Inu zvolili jsme pivo. Paní lázeňská odešla a my jsme se bavili o našich obavách ze středomořské ochutnávky, která měla následovat. Po tom, co nám přinesla dva řádně vychlazené půllitry piva, jsme vyjádřili své obavy, ale ty se rychle rozplynuli. Vysvětlila nám z čeho se bude ochutnávka skládat. My jsme si tak v klidu užili zbytek pobytu v bublající kádi a vychutnali si hořkost dvou půl litříku.

Vybavení místnosti s kádí mořské vody - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm
Vybavení místnosti s kádí mořské vody - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Ochutnávka středomořské kuchyně

Na ochutnávku jsme se přesunuli do stylové jídelny, kde už na nás čekal talíř naplněný dvěma druhy oliv, sušenými rajčaty, sýr, plněné papričky pikantní nádivkou, naložené cibulky a další pochutiny. To vše bylo doplněno rozpečenou bagetkou a fresh juicem z červeného ovoce a jablečné šťávy. Ještě teď se mi sbíhají sliny... Byla to balada chutí i vůní a my jsme si to moc užili.

Ochutnávka středomořské kuchyně v Pivních lázních v Rožnově pod Radhoštěm
Ochutnávka středomořské kuchyně - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Sluneční terapie

Pokračovali jsme na sluneční terapii. Byly to v podstatě velikánské světla, které na nás svítily a příjemně prohřívaly tělo. Celá terapie byla ještě podtržena horkým kokosovým olejem, kterým nás paní lázeňská natřela. I tato terapie byla příjemná a ideální na trávení po té velmi vydatné ochutnávce.

Lehátka na terapii slunečním světlem v pivních lázních v Rožnově pod Radhoštěm
Lehátka na terapii slunečním světlem - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Relax mezi delfíny

Poslední procedura byla nazvána „Relax mezi delfíny“. Vůbec jsme si nedokázal představit co to bude. Paní lázeňská nás uložila do postele okolo které byla dokola zástěna. Celé to vypadalo jako nějaký turecký stan. Z venkovní strany nám promítala na plátno, které nás zastiňovalo podmořské záběry, což evokovalo pocit, že ryby plavou okolo nás. Byl to tak příjemný relax, že jsme si u toho i zadřímli. Jelikož to byla poslední procedura když nás lázeňská paní vzbudila poděkovali jsme a odebrali se do šaten a následně do restaurace.

Večeře v restauraci

V restauraci jsme měli připravený poslední zážitek. Jednalo se o pečené vykostěné koleno na pivě. Tohle už jsme nemohli ani dojíst, ale bylo to tak dobré, že jsme to pomalinku snědli (teda hlavně já). Přece jen jsme byli v minipivovaru a tak jsme chtěli ochutnat i nějaké pivní speciály. Dali jsme si jedno 16 ti a jedno 19 ti stupňové pivo. Ta 19 ka byla na mě hodně sladká a jak žena říkala na ni zase ta 16 ka hodně hořká, ale oba jsme si pochutnali. Nakonec jsme vyzkoušeli ještě pánskou i dámskou pivní limonádu s limetkou a dámská byla s malinami. Nebudu chodit kolem horké kaše. Pořádně jsme se přecpali a tímto jsme ukončili náš pobyt v Pivních Lázních v Rožnově pod Radhoštěm a vykročili jsme do našeho hotelu Relax , e kterého jsem pro vás zde připravil recenzi.

Večeře v restauraci pivních lázní v Rožnově pod Radhoštěm
Večeře v restauraci - Pivní lázně - Rožnov pod Radhoštěm

Adresa Rožnovské pivní lázně

Rožnovské pivní lázně
Pivovarská 6
Rožnov pod Radhoštěm
PSČ 756 61
Czech Republic

Kontakt na Rožnovské pivní lázně

Tel: +420 774 430 000
E-mail: recepce@roznovskepivnilazne.cz

Moje hodnocení Pivních Lázní

Pokud máte rádi wellness tak určitě doporučuji využít tuto příležitost a navštívit Pivní Lázně. Je to úžasný zážitek a opravdu to stojí za to. Všem Vám to moc doporučuji.

Napsat komentář