Návštěva Mini-Europe – Brusel [část 10.]

Návštěva Mini-Europe - Brusel

Pokud máte v Bruselu nějaký čas, určitě doporučuji navštívit park Mini-Europe, který je hned vedle známého Atomia. My jsme se podívali jak do Mini-Europe, tak druhý den do Atomia.

Dobrá rada nad zlato

Na recepci hotelu Auberge Van Strombeek, kde jsme bydleli nám milý recepční poradil, že je dobré zakoupit lístky do Atomia i Mini-Europe naráz. Dá se tím ušetřit pěkných pár desítek EUR.

Jdeme do Mini-Europe

Mini-Europe se nachází na rozlehlém pozemku o ploše 24 000 m². Všechny zmenšeniny jsou v poměru 1:25 a jsou zde budovy z více než 80 měst EU. Celý park je protkán chodníčky, které vás provedou od jedné expozice k druhé.

Hned na začátku jsme si uvědomili, že zde nepůjde jen o zmenšeniny známých budov a míst. Je zde vrtná plošina, letiště, je možné se podívat na ropnou havárii, zažít zemětřesení, nebo se zúčastnit startu rakety. Při návštěvě si velice rychle uvědomíte, že expozice nejsou jenom zmenšeniny, ale ve spoustě případů se jedná o funkční modely. V některých případech máte možnost si přímo některé modely vyzkoušet, nebo popohánět vlastní energií.

Procházíme Mini-Europe

Po našem příchodu do parku se mi zdálo že za 30 minutek nebudeme mít co dělat. Opak byl však pravdou. Nebýt toho, že jsme přišli pozdě (cca v 15:00) a v 18:00 zavíraly určitě bychom v parku strávili víc času.

Miniatura PRIDE OF DOVER v Bruselském parku Mini-Europe
Miniatura PRIDE OF DOVER - Mini-Europe Brusel

Byly to 3 hod. kdy jsme chodili od jedné expozice k druhé a říkali: „jééé, hele a koukej“. Vzpomínám si, že jsem pobíhal jako malé dítě od vláčku k letadlu, od letiště k motorovým člunům, které jezdili po Benátkách, a pak dál k startující raketě. Byla to jedna zajímavější expozice než druhá a je pro mě velmi těžké vybrat co se mi líbilo nejvíc. Možná když se nad tím zamyslím, tak nejlépe měli udělanou železnici, která jezdila takřka po celém areálu. Vláčky měli vybudované nádraží, tunely pod chodníky a v jednom místě tunel podjel pod vodním zálivem, ve kterém stála ropná plošina.

Miniatura Pařížské Baziliky Sacré-Cœur v Bruselském parku Mini-Europe
Miniatura Baziliky Sacré-Cœur - Mini-Europe Brusel

Seznam expozic v Mini-Europe

Zde pro vás postupně připravím seznam článků v miniseriálu z jednotlivých částí parku Mini-Europe:

Start rakety
Ropná plošina
Hořící přístav
Zemětřesení

Moje hodnocení Mini-Europe

Jestliže jste v Bruselu a máte alespoň 3 hod. času, určitě si naplánujte i návštěvu Mini-Europe. Tento park je jiný než všechny ostatní a určitě stojí za návštěvu, stejně tak jako vedle stojící Atomium, o kterém si můžete přečíst zde.

Adresa Mini-Europe

Mini-Europe
Bruparck  B-1020
Brussel
Belgie

Kontakt na Mini-Europe

info@minieurope.eu
www.minieurope.com

Napsat komentář