Návštěva Bruggy – [část 8.]

Návštěva Bruggy – [část 8.]

Pokračujeme v našem tripu po Evropě a naší další zastávkou je belgické město Bruggy. V našem itineráři jsme měli poznačeno několik zajímavosti o tomto městě, tak jsme se velmi těšili. Nejvíc nás zaujalo to, když jsme se dočetli, že Bruggy bývá označené za malé Benátky.

Přijíždíme do Bruggy

Hned při příjezdu člověka napadne, že spojení s Benátkami asi nebude tak od věci. Celé město Bruggy je obehnáno vodou a vede do něj několik mostu. Navigace nás navedla do centra města, kde jsme bez problému zaparkovali v podzemních garážích. Bylo super, že jsme byli v naprostém centru. Měli jsme to tak všude blízko. A mohli začít obdivovat krásnou architekturu celého města Bruggy.

Procházíme se po městě

Bruggy je opravdu velice pěkné město. Naše první cesta vedla do informačního centra, abychom se dozvěděli co nejzajímavější informace a získali mapu města. Prošli jsme kolem pěkného kostela, se zajímavou plastikou, kterou nevím jak popsat, podívejte se na fotku. Pokračovali jsme malebnou uličkou až na rozlehlé náměstí. Na náměstí to byl jeden krásný dům vedle druhého. Slovy se to nedá popsat a proto přikládám fotografie.

Plastika před kostelem v Bruggách
Plastika před kostelem - Bruggy

Překvapení v informačním centru

Při našem Euro tripu jsme navštěvovali informační centra takřka v každém městě. Ale až zde v Bruggy jsme měli tento překrásný zážitek. Před vstupem do informačního centra stojí socha, která se pohybuje, zvoní na zvonec a upozorňuje (vlastně ani nevím na co), ale vypadá to moc pěkně. Posuďte sami na videu.

Je to opravdu čokoláda?

Ano, tuto otázku jsme si položili, když jsme našli obchod s čokoládou. Spousta bonbónů vypadala tak jak je známe, ale některé kusy například matička, šroubek kladivo nebo klíč mě zmátly. Když jsem je viděl, chtěl jsem se jít podívat ven na ceduli obchodu, jestli jsem náhodou místo do čokoládovny nezabloudil do železářství. Všechno co bylo vyrobené z čokolády působilo reálným dojmem a opravdu kdybych nevěděl, že jsem v čokoládovně myslel bych si, že procházím několik různých obchodů.

Čokoládové nářadí v Bruggách
Čokoládové nářadí - Bruggy

Malé Benátky

Pomalu jsme se procházeli malebnými uličkami Bruggy a začali jsme chápat proč jsou některými nazývané jako malé Benátky. Kanály jsou od sebe jen několik desítek maximálně stovek metrů a je jimi město protkáno snad všemi směry. Působí to malebným dojmem. V jednu chvíli jsme si našli malou kavárnu u jednoho z těchto kanálu. Dali jsme si kávu a jen tak tiše pozorovali život na vodě.

Kanál v Bruggách
Kanál - Bruggy

Moje hodnocení Bruggy

Tohle se nedá popsat, to musíte zažít. A proto určitě doporučuji pokud budete mít možnost se v Belgickém Bruggy zastavit, udělejte to. I kdyby to mělo být jen na pár hodin v průběhu cesty stejně tak, jak se to podařilo nám. Bruggy jsou nezapomenutelným zážitkem a já vím, že až příště pojedu okolo, Bruggy určitě nezapomenu navštívit.

Napsat komentář