Kongres Hotel DIXON **** pokoj 410 Bánská Bystrica

Kongres Hotel DIXON ****

V druhém dubnovém týdnu jsem strávil jednu noc ve **** kongres hotelu DIXON, který se nachází v centru Bánské Bystrice. A teď k tomu jak se mi v kongres hotelu DIXON líbilo. Již před příjezdem jsem si prošel internetové stránky hotelu a můžu říct že jsem se opravdu těšil. Hotel k mému pobitu nabízel i možnost využití bazénu a vířivky.

Přicházím na Hotel DIXON

Slečny na recepci jsou moc příjemné a samotný chech-in proběhl bez problémů a recepční se snažila mi podrobně popsat jak se dostanu na pokoj. Stručně to popíšu: „Když se otočíte půjdete touto chodbou až nakonec. Až se dostanete k baru dejte se doprava a podél vstupu do restaurace, kde se bude ráno podávat snídaně se dostanete na schodiště.“ Dál již to nebylo tak složité dostat se do správného patra už jsem zde jednou počátkem roku spal, ale to je jiný příběh.

Po cestě na pokoj mně zarazili 2 věci:

  • Schodiště jak vidíte na obrázku.
    Hotel Dixon - schodiště
    Hotel Dixon - schodiště

    Je to taková kovová konstrukce když jsem po něm se svými více jak 100 kg šel (ještě ověšen taškami, batohem, vakem na oblek a dalšími věcmi) dělalo zvláštní zvuky a měl jsme pocit jako by se kolíbalo.

  • Schodek uprostřed chodby k pokoji. Dopředu říkám a souhlasím s perzonálem že udělali všechno co mohly  a cedule které Vás jakožto zákazníka upozorňuji je tam dost, ale ten kdo tuto budovu projektoval tak byl asi po rušném večírku. Nejsem stavitel, ale pokud by tam místo toho nevelkého schodu byla nakloněná plocha tak by se i mně jakožto návštěvníkovy šlo daleko lépe.

Můj dnešní pokoj v hotelu DIXON číslo 410 

Kongres Hotel DIXON - Manželská postel

Manželská postel - Hotel Dixon
Hotel Dixon - manželská postel

Upřímně říkám a to i přes některé nedostatky které jsem zde našel že se mi na pokoji líbilo z celého hotelu asi nejvíc. Můj pokoj číslo 410 s velkou a opravdu pohodlnou postelí se mi opravdu líbil. Do Bánské Bystrice to mám přes 200 Km a proto tak oceňuji opravdu pohodlnou postel. Musím uznat že lehnout si bylo jako do peřinky. Postel byla dostatečně měkká, ale zároveň i zvláštně tvrdá. Přiznám se, že když si sednu, jsem rád když je postel příjemně měkká, ale když si lehnu chci mít pevně podložené  záda. Nesnesu ten pocit kdy si člověk lehne do postele a cítí že se propadl a leží prohnutý jako luk :-).

A jak se mi líbilo vybavení Hotelu DIXON?

Pokoj je vybavený dvoulůžkovou postelí, nočními stolky, stolem, televizí (cca 50 cm uhlopříčka) a jednou šatní skříní.  První dojem po tom co do pokoje vejdete je moc pěkný. Vše je krásně upraveno. Ručníky a osušky jsou složeny na posteli do úhledných komínků a vše na vás dýchne krásně uhlazeným dojmem. Nábytek na první pohled budí dojem jakoby se jednalo o nějakou „hradní komnatu“, ale je velmi vkusně zasazen a celkově podtrhuje velice příjemnou atmosféru pokoje. Koupelna je sice malá, ale dostačující potřebám (jen mi chyběla vana).

Sprcha sklamala

Hotel Dixon - koupelna sprcha
Hotel Dixon - koupelna sprcha

Co mne zklamalo tak byly popraskané kachličky ve sprše, a otlučená vanička od sprchového koutu. Je mi ale   naprosto jasné že se jedná o opotřebení, a že pokud by opravář měl rozmlátit půl koupelny kvůli výměně dvou kachliček nebylo by to moc efektivní. Bohužel když jsem se podíval na sušák na ručníky a vyděl jak je   u kloubu špinavý a zrezivělí to omluvu nemá. V tomto případě dost pokazí  odfláknutá práce pokojské dojem z návštěvy.

Utržený řetízek na dveřích

Hotel Dixon - utržený řetízek u dveří
Hotel Dixon - utržený řetízek u dveří

A poslední věc které jsem si všiml až později když jsem se šel před osprchováním ujistit že je zamčeno. Pokoj totiž nemá z venku kouli na dveřích, ale je tam běžná klika a nechtěl jsem se dočkat návštěvy zrovna když se budu sprchovat, nebo běhat po pokoji v Adamově rouše (prostě s holým zadkem 🙂 ). Zjistil jsem že mám zamknuté, což mně potěšilo, ale co mě zklamalo a přitom se jedná o takovou maličkost kterou by šikovný údržbář opravil za malou chvilku. Jak vidíte na obrázku tak v tomto pokoji je řetízek na dveřích brán pouze jako modní doplněk, nikoliv jako bezpečnostní opatření.

Moje hodnocení noci v pokoji 410 v kongres hotelu DIXON:

+ Velmi pohodlná postel kde jsem se výborně vyspal.
+ Prví dojem z příchodu na pokoj.
+ Pěkný nábytek a spousta účelných odkládacích ploch

- Utržený řetízek na vstupních dveřích
- Špinavý a rezavý kloub věšáku na ručníky

Pokud by jste tento hotel hledali zde jsou kompletní kontaktní informace:

 

KONGRES HOTEL DIXON ****

Švermova 32
974 04 Banská Bystrica
Slovenská Republika

Recepce, rezervace:
tel.: +421 48 471 78 00
e-mail: recepcia@dixon.sk

Budu rád pokud máte nějakou sušenost s kongres hotelem DIXON když se o ní podělíte v diskuzi pod článkem. Vyjádřete svůj názor, abych věděl jestli se Vám recenze a můj pohled na noc strávenou v čtyř hvězdičkovém Hotelu DIXON líbila.

Napsat komentář