Kinga Hotel Wellness **** | recenze | pokoj 119

Do čtyřhvězdičkového Kinga wellness hotelu jsme se opravdu těšili. Již při telefonické objednávce, a následné emailové komunikaci byla paní recepční velmi příjemná a snažila se nám maximálně vyjít vstříc. Dle popisu na webu je hotel moc pěkně vybavený a kromě bazénu a několika saun nabízí i mnoho masáží. Celý hotel je zasazen do krásného prostředí u jezera Czorsztynskie. Jen kousek od Zakopaného na Polské straně Tater. Přesně to, co hledáme.

Vstupní brána Kinga Wellness Hotelu

Přijíždíme do hotelu Kinga 

Hotel jsme našli bez nejmenších problémů. Příjezdová cesta je dobře značena. Zaparkovali jsme na parkovišti a rozhlíželi se po krásně upraveném okolí hotelového areálu. Recepční komunikovali plynule anglicky což je vždy výhoda, která mi na některých hotelech chybí, ačkoliv bych to považoval za samozřejmost. 

Wellness Hotel Kinga pohledem z hotelového parkoviště

Bohužel již po cestě na pokoj jsme zjistili, že v hotelu je vše označené jen v polštině, a proto bych angličtinu uvítal a na čtyřhvězdičkovém hotelu to považuju za samozřejmost.

Vcházíme do pokoje 119 – Kinga hotel

Samotný pokoj 119 vypadá velmi pěkně. Pokoj byl vybaven nábytkem z masivního dřeva nechyběla velká skříň na ukládání, kde byl i vestavěný trezor na cennosti. Psací stůl, rychlovarná konvice, káva a poměrně velká manželská postel. Osobně bych uvítal, kdyby postel byla o něco vyšší. Při posazení mi přišlo, že postel je posazena hodně nízko a někdo se zdravotními problémy by zde mohl mít problém si sednout nebo vstát.   

Manželská postel pokoje 119 – Kinga Wellness Hotel

Ostatní vybavení pokoje bylo moc pěkné a vkusné posuďte sami na videu.

Video recenze Kinga Wellness hotelu

Určitě nemohu zapomenout vyzdvihnout balkón, ze kterého byl krásný výhled na polskou stranu Tater a jezero Czorsztynskie.

Koupelna pokoje 119

Koupelna mě hodně překvapila. Jsem zvyklý, že v koupelně je buď sprchový kout, nebo vana. Ale tato koupelna byla velmi prostorná a kromě toalety umyvadla je zde i nadstandardně velká vana a v protějším rohu velký sprchový kout. Za to dávám určitě palec nahoru. Velmi se mi líbily vestavěné niky. Nad toaletou i u vany, které sloužily jako police pro odkládání nejrůznějších předmětů. Jde vidět že na koupelně si dal architekt opravdu záležet. 

Vana v koupelně pokoje 119 – Kinga Wellness Hotel

Je škoda že se o tak krásnou koupelnu málo starali. V některých místech převážně u toalety bylo vidět jak se drolí spáry mezi kachličkami a kazilo to dokonalý dojem z celkového zážitku.

Kinga hotel – wellness

Wellness hotelu Kinda je zajímavě řešen. Podle mého názoru se jednalo o  atrium, které bylo následně zastřešené a uvnitř vzniklo wellness centrum. 

Je zde bazén o rozměru cca 4 x 10 m. V bazénu mě překvapila lehce nazelenalá voda, ale to bylo pravděpodobně odlesk od bazénové folie. V rohu tohoto atria je umístěna i poměrně velká vířivka pro cca 6 lidí (pro nás dva byla naprosto ideální).

Bazén hotelu Kinga ve dne

Každý milovník saun určitě ocení I finskou a parní saunu, které jsou umístěny hned přes chodbu od bazénu. A o pár kroků dál se nachází solná jeskyně a celý areál je doplněn asi 8 komorama s masážními lehátky a nejrůznějšími dalšími procedurami. Na konci chodby s masážními místnostmi jsem objevil i malou posilovnu. Za wellness centrum má Hotel Kinda velkou pochvalu.

Restaurace hotelu Kinga

Restaurace ve mně vyvolává rozporuplné pocity. Hned první den, když jsme přišli na večeři jsme se dozvěděli, že na večeři podávají pouze ryby. Ani jeden z nás ryby nejí. Číšník se s námi snažil mluvit částečně polsky, částečně anglicky a nakonec jsme se dohodli, že nám ryby nahradí bramborovými plackami. Škoda, čekal bych že si v takovém případě budeme moct vybrat něco třeba z menu a klidně si i doplatit. Jídlo bylo sice dobré, ale velmi tučné a v noci nám po této večeři bylo těžko. 

Snídaně byla pravým opakem. Velký výběr ze studené i teplé kuchyně a sladký bar byl doplněn velkým množstvím ovoce ať už čerstvého nebo zavařeného.

To co mě u snídaně zklamalo byli kávovary. Když jsme si chtěli uvařit kávu mačkali jsme postupně snad všechny knoflíky a kávovar mám místo dobrého kafe uvařil něco jako špinavou vodu. Až po několik několika minutách si nás všimla servírka a přišla nám říct, že tento kávovar nefunguje a mám jít k jinému. Za mě by stačilo dát na kávovar cedulku mimo provoz. V průběhu snídaně jsem si všiml, že dalších asi 6 párů měl úplně stejný problém jako my a nápis mimo provoz by tyto problémy odstranil.

Moje hodnocení Kinga Wellness Hotelu

Hotel Kinga je velmi pěkný krásně postavený a nabízí spoustu zajímavých atrakcí a výhledů na okolní krajinu + možností pro relaxování

Druhou stránku hotelu jsou maličkosti, které veškerému tomu luxusu, co hotel nabízí ubírají na kvalitě. Ať už se jedná o absenci anglických názvů, nebo pokažený automat na kávu. Tyto drobnosti by se ve čtyřhvězdičkovém hotelu neměly stávat. Hotelu Kinga velmi škodí a velice narušují celkový pohled na hotel, který je jinak dle mého názoru velmi pěkný.

+ Krásný výhled z hotelového balkónu
+ Velká prostorná koupelna s vanou i sprchovým koutem
+ Příjemné wellness centrum s bazénem, vířivkou, saunami a možností masáží

– Kromě jedné recepční na hotelu nikdo nemluví anglicky
– Veškeré popisy, propagační materiály a informace jsou jen v polštině
– K večeři podávali jen rybu bez možnosti výběru
– U snídaně byl problém s nefunkční kávovarem, který nebyl nějak označené

Osobně návštěvu doporučuji a jsem přesvědčen, že i přes některé nedostatky budete spokojeni.

2 komentáře u „Kinga Hotel Wellness **** | recenze | pokoj 119“

Napsat komentář