Hotel Los Delfines **** pokoj 407 nás velmi překvapil

Recenze Hotelu Los Delfines **** – pokoj 407

Je léto a tak jsme se chtěli podívat někam do tepla. Tentokrát padla volba na jih Španělska. Hotel Los Delfines se nachází v oblasti La Manga del Mar Menor. Jedná se o cca 22 km dlouhý výběžek, který je z jedné strany obklopen středozemním mořem a z druhé strany jej omývá obrovská mělká laguna. Výhodou Hotelu Los Delfines je, že si můžete vybrat jestli se od hlavních dveří vydáte cca 200 metrů rovně a přijdete na pláž, nebo cca 200 metrů zpět za hotel a přijdete na pláž u laguny.

Hotel Los Delfines ****

Vybrali jsme si hotel zaplatili a vyrazili. Hotel Los Delfines je přesně jeden z těch proč píši tento blog. Na fotkách hotel nevypadal špatně, ale nebylo to ani žádné povyražení, ale chtěli jsme vyrazit hned a nic jiného se nám nedařilo najít. No nevadí snad to nebude zase taková tragédie.

Velké překvapení po příjezdu do hotelu Los Delfines ****

Hned na první pohled jsme si všimli, že hotel z venku vypadá lépe než na fotkách. Po vstupu do hotelu jsme byli v šoku. Celá vstupní hala byla obložena světlým mramorem a vše dýchalo svěžestí a čistotou. Všechny patra byly ve středu propojena v jedno velké hexagonové átrium, které přivádělo do hotelových chodem denní světlo.

To že je hotel Los Delfines zasvěcen delfínům pozná i ten koho by to nenapadlo podle názvu, jelikož delfíni vás zde doprovází velmi vkusně na každém kroku. Ať už se jedná o sochy ve vstupní hale, kliky u dveří, nebo nálepky na balkónových dveřích. Později jsme se dozvěděli, že hotel Los Delfines prošel právě rekonstrukcí. Paráda tady se nám bude líbit.

Los Delfines **** – pokoj 407

Po vstupu do pokoje se před námi otevřelo úplné království. Ve vstupní chodbičce bylo velké zrcadlo hned naproti dveří do koupelny. O kousek dál velká manželská postel, kterou velice vkusně doplňovala tmavá dřevěná stěna a designové noční stolky na každé straně.
V rohu je velká zavěšená televize a v druhém rohu obrovská vestavěná šatní skříň, ve které se ukrýval pokojový trezor. Dále je zde skříňka s velkou vestavěnou lednicí a malý psací stoleček a židle.

To co jistě ocení každý návštěvník jsou velké posuvné balkonové dveře, které umožnují přímo z postele pohled na moře. Je to prostě nádhera. Až ve chvíli, kdy jsem si lehl jsem zjistil jak zajímavě je upraven strop, který je nad postelí asi o 40 cm zapuštěný a velice vkusně doplňuje atmosféru celého pokoje. Nemohu také zapomenout na asi 9 malých různě rozmístěných světel a bodovek, které dělali nepřímé osvětlení celého pokoje.

Samotná postel byla pohodlná a pro ty z vás co mají rádi spánek na tvrdší matraci úplně ideální. Já mám raději o něco měkčí, ale i tak můžu říct, že jsem si všechny noci velice dobře odpočinul a spalo se mi moc příjemně.

Náš pokoj byl natočen na východ a tak jsme velice ocenili i automatickou klimatizaci, která pokoj příjemně chladila a komu by to nestačilo bylo možné použít i venkovní roletu a zabránit tak rannímu teplu i světlu (pokud se chcete po ránu déle vyspat a vadí vám světlo). Jedinou nevýhodou bylo, že se venkovní roleta zasekávala a bylo potřeba ji nechat cca 5-10 minut odpočinout než zase fungovala. To byla ale jediná vada na kráse.

Terasa pokoje 407

Jak jste viděli na videu přímo naproti postele byly umístěny velké posuvné dveře na terasu. Hned po vstupu se před námi otevřel krásný pohled na moře a o malou chvíli později jsem zjistil že naše terasa pokračuje i za roh a lemuje tak i boční část pokoje. Výhled byl nádherný naprosto na všechny strany. Výhodou hotelu Los Delfines je, že má schodkovitý tvar fasády a tak každá terasa zajišťuje klidné a soukromé posezení. Jelikož je na terase stůl a dvě židle trávili jsme tu opravdu hodně času (já protože nemám moc rád sluníčko tak až po 16 hod kdy se terasa ponořila do příjemného stínu hotelu).

Koupelna pokoje 407

Po vstupu do koupelny jsem nepřestával propadat úžasu. Celá koupelna byla stejně jako zbytek pokoje po rekonstrukci. Vše zářilo novotou a nikde jsem nenašel náznak špíny nebo zanedbání. Super přesně tak si představuji hotelové služby. Koupelna byla vybavena toaletou, bidetem, designovým umyvadlem a sprchovým koutem, jenž byl od zbytku koupelny oddělen polo stěnou se sklem a skleněnými dveřmi. Sprcha byla velká a napodobovala tropický déšť. Nebýt toho že dveře v rohu špatně těsnili, a tak jsme vždy po osprchování museli před sprchou vytřít, bylo vše dokonalé.

Restaurace hotelu Los Delfines ****

Hned při vstupu do hotelové restaurace vás vítají úchopy na dveřích ve tvaru mramorových delfínů.

Samotná restaurace je moc pěkně rekonstruovaná a působí čistým a uceleným dojmem.

Věřím, že všichni chodíme do restaurace hlavně kvůli jídlu, a tak pár slov o něm. Strávili jsme zde víc jak týden a to je poměrně dost snídaní, obědů i večeří, abych si dokázal udělat názor a nesoudil jen podle jednoho, nebo dvou jídel. Ať už se jednalo o kterékoliv menu bylo bohatě zdobeno a každý si mohl vybrat minimálně z 3-5 hlavních jídel a 2-4 příloh. Vše bylo možné doplnit minimálně 8-10 druhy zeleniny a nejrůznějších salátů. Byl zde obrovský výběr masa a vždy byly do menu začleněny alespoň 2 jídla s rybami (škoda že ryby nejím 🙂 ). Všechny menu doplňoval i dezertní pult, kde bylo obrovské množství zákusků, pudinků, buchtiček a ovoce, ale také část kde bylo vše bez cukru. Osobně za stravování dávám velkou 1, protože i menu bylo každý den naprosto dokonalé a přitom se nijak neopakovalo.
Chování personálu bylo naprosto dokonalé a nemám proti němu ani jednu sebemenší výhradu.

Bazén hotelu Los Delfines ****

Z prvního podlaží je možné dostat se k hotelovému bazénu. Kolem bazénu je velké množství lehátek a na své si přijdou jak ti co se rádi grilují na sluníčku, tak i já jakožto mistr stínu, když jsem mohl čas u bazénu trávit schovaný pod stříškou. Samotný bazén má asi 3 schody, na které navazuje postupně se svažující dno, které vás dovede až do hloubky 2,2 metru. Tento bazén je společný i pro hotel Las Gaviotas.

Atmosféru doplňuje i příjemný rohový bar, kde dělají sice průměrné drinky, ale za velmi příznivé ceny.

Závěrečné hodnocení hotelu Los Delfines ****

V hotelu Los Delfines jsme pobyli velmi příjemných 7 nocí. Atmosféra je zde moc příjemná a personál se o nás dokonale staral. Jídlo je vynikající a to že u bazénového baru nevěděli jak namíchat Cuba Libre jsme personálu rádi odpustili. Hotel se nachází v poměrně klidné části výběžku La Manga, ale i tak je blízko k nejrůznějším obchůdkům, restauracím a několika barům, které se zde nacházejí především od prvního po třetí kilometr. Osobně mě jen zamrzelo, že se v hotelu ještě dokončovala rekonstrukce posilovny a tak jsme se tam nedostali (pokud se tam někomu z vás povedlo dostat napište do komentáře, jak se vám líbila). i Jak se Vám líbí samotná recenze hotelu.

Pokud hledáte poměrně klidné místo na trávení příjemné dovolené mohu vám hotel los Delfines **** jedině doporučit a věřím že budete stejně spokojeni jako my.

– zasekávajíc se venkovní roleta
– špatně těsnící roh u sprchových dveří
– zavřená posilovna z důvodu dokončování rekonstrukce

+ nově rekonstruovaný hotel
+ příjemný personál
+ vynikající jídlo

Napsat komentář