Hotel Holland Lodge** – pokoj č.12 – [část 15.]

Recenze Hotelu Holland Lodge** – pokoj č. 12

Čas nám rychle utíkal a my jsme seděli pořád ve fast foodu v Rotterdamu. Hledali jsme hotel, ve kterém dnes v noci přespíme. Čas rychle utíkal a my pořád hledaly. Bohužel všechno bylo obsazeno a my jsme museli hledat dál od Rotterdamu. Nakonec jsme vybrali jeden hotel v cca 50 km vzdáleném městě Utrecht.

Přijíždíme do hotelu Holland Lodge**

Objednali jsme hotel, zaplatili a vyrazili na cestu s tím, že do Utrechtu přijedeme cca za 55 minut. Někdy po 23 hodině jsme konečně našli Hotel Holland Lodge** a oddechli si. Po celém dnu, kdy jsme prošli Antverpy, Kinderdijk i Rotterdam jsme byli už pekelně unavení a už jsme se viděli pod sprchou a hlavně v posteli. Vytáhli jsme kufr z auta a vyrazili na recepci. Až teď si uvědomuji, že nás v první chvíli ani nezarazilo, že v celém hotelu je tma.

Nepříjemné přijetí v hotelu Holland Lodge**

Hotel byl zavřený a tak jsme zazvonili na zvonek u dveří. Otevřel nám pán jen v trenýrkách a tričku, ptal se, co chceme. My jsme mu vysvětlovali, že zde máme zarezervovaný a zaplacený pokoj na dnešní noc a že se chceme ubytovat. Na to nám pán řekl, že určitě nic zaplacené nemáme (musím podotknout, že neměl moc dobrou angličtinu a byl trochu problém se domluvit). Znovu jsme mu vysvětlili, že zde máme na dnešní noc zaplacenou rezervaci a ukazovali jsme mu email v telefonu. V tu chvíli nám začal vysvětlovat, že naši rezervaci odmítl a stornoval platbu, protože neměl personál na to, aby na nás čekali do půlnoci, jak jsme si při rezervaci zadali. To jsme bohužel nevěděli, protože ve chvíli, kdy nám měl přijít e-mail se stornem jsme už seděli v autě a neměli internetová data v mobilu.

Kde budeme dnes spát?

Pár minut jsme si s pánem vyměňovali názory, než nám dal nabídku. Zaplatíme si nocleh hotově a navíc pokutu asi 20 EUR za to, že jsme ho vytáhli z postele a on nás zde nechá přespat. Přiznám se, že jsme nevěděli na čem jsme. Platili jsme to už jednou z účtu a teď máme platit podruhé hotově? Sice nám říkal, že platbu stornoval, ale my jsme si to nemohli nijak ověřit :-(. Byla už skoro půlnoc a my jsme se chtěli vyspat a tak jsme si plácli. Jen jsme ještě smlouval a nakonec jsme pokutu zaplatili ve výši 10 EUR. Podle pána (pochopili jsme, že je to majitel) to je platba navíc za pozdní příjezd.

Konečně jsme na pokoji č. 12 v hotelu Holland Lodge**

Nemohu říct, že by se mi v hotelu vyloženě nelíbilo. Pokoj byl bíle vytapetovaný. Byla zde manželská postel dva noční stolky, plochá televize, jedna skříň, jedna šatní skříň a obraz. Pokoj měl i svou vlastní koupelnu, ale o té až za chvilku. I když se mi v první chvíli tapety moc líbily, tak při pohledu z blízka na mě působily zvláštní dojem. Tapeta měla vytlačený reliéf a místy byla potřená sádrou. Měl jsem z toho pocit jako by se na ní hodně zachytával prach. Moc mě ani nenadchly díry ve zdi po nějakém obložení, nebo možná skříni :-(. Právě zde by trocha sádry neuškodila a nevypadalo by to tak odpudivě. Posuďte sami na fotce.

Tapeta od sádry v Hotelu Holland Lodge
Tapeta od sádry v Hotelu Holland Lodge

Koupelna v pokoji č. 12 v hotelu Holland Lodge**

Koupelna byla naprosto obyčejná. Byla čistá, ale na první pohled mě zarazil odpad a trubky pod umývadlem, které mě hned po vstupu do koupelny upoutali, a nemohl jsem z nich odtrhnout oči, kdykoliv jsem šel do koupelny. Sprcha byla vyřešena sklonem kachliček a závěsem. Proti tomuto řešení nic nemám, ale sklon měl být větší, nebo pod závěsem měla být nějaká zarážka. Při sprchování voda vytékala do koupelny a bylo tam zbytečně mokro.

Umývadlo a toaleta v Hotelu Holland Lodge
Umývadlo a toaleta v Hotelu Holland Lodge

Moje hodnocení pokoje č. 12 v hotelu Holland Lodge**

Bohužel celé hodnocení pokazil sám pan majitel, který byl velmi neochotný přijmout zákazníka. A když zjistil, že ubytování zoufale potřebujeme, snažil se pokutou získat víc peněz. Objektivně nedokáži ani posoudit kvalitu postele, protože jsme přijeli tak příšerně unavení, že jsme usnuli, hned jak jsme lehli do postele. Ten den bychom se vyspali snad i ve stoje. Osobně bych se do tohoto hotelu již nevrátil, ale pokud vy máte nějakou zkušenost, budu rád, když mi ji popíšete v diskuzi pod článkem a třeba ještě dodatečně změním názor.

+ Příznivá cena cca 50 EUR za noc/2 osoby (pokud neplatíte pokutu jako my)
+ Relativně čistý pokoj

– Pokuta, kterou majitel vyžadoval po příjezdu
– Špatně vyřešený odtok u sprchy
– Škaredé trubky pod umyvadlem, které rušily při pohledu do koupelny
– Sádra na tapetách

Napsat komentář