Happy Village Kaštieľ – Ivachnová

Recenze Happy Village Kaštieľ - Ivachnová pokoje č.6

Je tomu jen pár dnů co jsme navštívili rodinný penzion Happy Village ve Slovenské obci Ivachnová. Tento Penzion se nachází jen kousek od známého aquaparku GINO Paradise Bešeňová. Nejen aquapark GINO Paradise Bešeňová je zajímavý. V nedalekém okolí je i vodopád v obci Lúčky a lázně, které opravdu stojí za shlédnutí.

Vyrazili jsme si jen na několika denní odpočinek s rodinou a v penzionu Happy Village Kaštieľ nám byli schopní zařídit ubytování v apartmánu pro 5 lidí.

Již při domlouvání ubytování ať už vezmu e-mailovou komunikaci nebo telefonáty byla paní recepční velmi ochotná a úslužná. Mohu potvrdit, a to jsem toho pravého opravdu hodně že tohle není bohužel běžným standardem.

Jedeme do Happy Village Kaštieľ

Naše cesta nezačala nejlíp. Cesta vlastně proběhla velice poklidně, ale příjezd do penzionu nebyl nejjednodušší. Penzion Happy Village je trošku schován, a tak jsme přijeli do jiného penzionu. Naštěstí stačilo jenom jednou zavolat paní recepční a to nás velmi ochotně navedla na správnou cestu a nakonec jsme zjistili, že jsme jenom cca 100 m od penzionu Happy Village. Jedna z mála věcí kterou bych penzionu vytkl je průjezd bránou na parkoviště ve dvoře. Pokud si nenajdete do brány dostatečně dobře tak odřete spodek auta. Naštěstí paní recepční je velmi pohotová na tuto věc Vás dopředu upozorní. Věřím, že tento drobný nedostatek brzy odstraní a příjezd na parkoviště bude tak bezproblémový jako pobyt samotný.

Knihovna a posezení v Happy Village Kaštieľ
Happy Village Kaštieľ - knihovna a posezení

Na první pohled mě upoutalo několik sloupů u vstupních dveří. I samotné okolí penzionu Happy Village Kaštieľ bylo velice zajímavé. Před penzionem se nachází krásný altánek kde jsme následujícího rána posnídali. Před penzionem je i pěkný kolotoč vše vám pro jistotu přikládám na fotkách. Co mě velice potěšilo bylo několik chat a chaloupek v areálu penzionu „hned mi bylo jasné proč je v názvu Happy Village”. Taková šťastná vesnička se nezapře.

Vstupujeme do penzionu Happy Village Kaštieľ

Penzion nás uvítal vstupní halou za kterou by se nemusel stydět leckterý čtyřhvězdičkový hotel. Celá hala má příjemné posezení, které je doplněno vkusnými fotografiemi a malou knihovnou ve které jsem našel i knihu o tom, jak se celý penzion rekonstruoval. Posléze jsem od paní recepční zjistil, že penzion byl obýván (omlouvám se jestli si to nepamatuju správně) koncem světové války šlechtickým rodem. Následně byl využíván jako skladiště a místo, kde se konaly zabíjačky a bydleli zde například zemědělci nebo dělníci. Pokud jsi ale stejně tak jak jsem to udělal já prolistujte knihu o rekonstrukci, uvidíte že majitel tohoto objektu vykonal obrovský kus práce, aby se penzion dostal do podoby, ve které je dnes. Již když jsem stál ve vstupní hale a viděl krásné obloukové stropy, široké zdi a výzdobu, tak jsem přemýšlel jestli jsem opravdu v penzionu nebo pětihvězdičkovém hotelu, který je zařízen v retro stylu nějakého venkovského panství.

Chodba a schodiště v Happy Village Kaštieľ
Happy Village Kaštieľ - chodba a schodiště

Apartmán č. 6 Happy Village Kaštieľ

A teď se pojďme konečně podívat na apartmán č. 6 ve kterém jsme bydleli a strávili 2 velmi příjemné noci. Jak jsem psal již výše i v našem pokoji jsem se přesvědčil, že všechny pokoje ve spodním patře mají obloukové a velmi vkusně zdobené stropy. Nejenom obvodové zdi, ale i vnitřní nosné zdi měli více jak metr. Přiznám se, že jsem něco takového viděl asi podruhé v životě a působilo to opravdu moc dobrým dojmem.

Náš apartmán byl vybaven jednou chodbou, která byla propojena s jídelnou, kuchyní a přímo z chodby se vstupovalo do koupelny. Na opačné straně byly dveře do obou ložnic. Hned po vstupu jsme si všimli, že je velmi zajímavě propojená architektura (mám na mysli obloukové stropy, výklenky ve zdech a široké stěny) s moderním vybavením apartmánu.

Koupelna v Happy Village

Řešení koupelny mě zaujalo hned na první pohled. Možná ještě předtím než jsem vešel jelikož byla součástí vstupní chodby, jídelny i kuchyně a byla oddělená příčkou z luxferů (Luxfer je něco jako skleněná cihla není úplně průhledný, ale proniká přes ní světlo dovnitř, ale bohužel i ven). Jak můžete vidět na fotkách koupelna byla velmi pěkně vybavena a nemám jí co vytknout (snad jenom ty luxfery). Když člověk chce odejít třeba na WC a ostatní sedí vedle v jídelně nebo koukají na televizi může to být pro někoho dost nepříjemné. Co mě na koupelně ještě upoutalo byl strop. Plexisklová deska utěsňující strop a zabraňující úniku vlhkosti a oddělující strop od okolí. Na první pohled si člověk připadá jako v nějaké krabici, ale tento pocit Vás brzy opustí a začnete vnímat důmyslnost řešení prostoru. Plexisklo nezabraňuje jen vlhkosti, ale všemu ostatnímu co se v koupelně a na WC vytvoří a mohlo by uniknout do okolních místnosti.

Sprcha v koupelně Happy Village Kaštieľ
Happy Village Kaštieľ - sprcha

Malá ložnice 

Na videu jste viděli, že hned prvními dveřmi vpravo od vstupu jsem vstoupil do první ložnice. Zde se nacházely 3 postele jelikož jsme potřebovali přistýlku. Jak jsem psal výše přijelo nás celkem 5. Velmi se nám líbilo řešení tohoto apartmánu. Pokud přijede například rodina s dětmi je apartmán už rozdělen do dvou ložnic, takže zde mají ložnici děti a vedle mají svůj pokoj rodiče. V této první ložnici mě zaujal jen výklenek za dveřmi po pravé straně jak říkal jeden z členů naší výpravy „už tam chybí postavit jenom Panu Marii".

Druhá ložnice (manželská)

Tento pokoj byl asi ze všech nejkrásnější. A nejenom proto, že jsem zde strávil dvě úžasné noci a moc dobře jsem se vyspal. Postel měla moc pohodlné matrace. Poté co jsme si se ženou lehli, připadali jsme si jako v pohádce „Princezna na hrášku“. Do postele jsme zapluli a bylo nám opravdu velmi dobře. Abych nezapomněl na ostatní vybavení. V této druhé ložnici kromě manželské postele, která byla opravdu velká pohodlná byla také šatní skříní s trezorem a moc pěkný psací stůl. Jednalo se o poctivou řemeslnou práci. A taky ložnice měla široké zdi a obloukový zdobený strop, stejně jako ostatní místnosti. Dost možná právě kvůli těm širokým zdem, které působily velmi dobrým dojmem byl v celém apartmánu strašně špatný příjem internetu. Na našem apartmánu wi-fi takřka nefungovalo.

Manželská postel v Happy Village Kaštieľ
Happy Village Kaštieľ - manželská postel

Kuchyň a jídelna v apartmánu č. 6

Samotná kuchyně i jídelna byly vybaveny na dostatečné úrovni proto, abych si zde dokázal představit několika denní i týdenní bydlení. V kuchyni nechyběla lednice, sporák s troubou, rychlovarná konvice, vybavení jako je nádobí a vše co člověk potřebuje pro přípravu běžných jídel.

Kuchyňská linka v Happy Village Kaštieľ
Happy Village Kaštieľ - pohled na kuchyňskou linku

Jen nám vadilo, že kotel který byl umístěný v kuchyni se často zapínal. Pokud člověk seděl a chtěl sledovat třeba TV bylo to hodně hlučné a působilo to rušivým dojmem.

Jídelna celý prostor šikovně propojovala a strávili jsme zde asi nejvíc času při hraní společenských her a koukání na televizi.

Happy Village - snídaně

Na snídani jsme chodili do altánku, který byl přímo před vchodem do hlavních dveří. Stačilo jen přeběhnout cca 10 m a už se člověk dostal do jídelny, která byla hexagonvého (osmiúhelníkového) tvaru. Paní recepční měla snídani připravenou velmi pěkně. Sám za sebe můžu říct, že jsem se moc dobře najedl. Při snídani jsme si s ostatními říkali, že návštěva penzionu Happy Village je pro rodinu s dětmi jak šitá na míru. Hned vedle snídaňového altánku byl vidět zahradní krb, kde je za pěkného počasí možné grilovat.

Sňídaňový altánek v Happy Village Kaštieľ
Happy Village Kaštieľ - Snídaňový altánek

Moje hodnocení apartmánu č. 6 v Happy Village Kaštieľ

Za sebe můžu říct, že kdokoliv by se mě zeptal jestli jet do penzionu Happy Village dostane odpověď jen ve třech slovech „ANO, ANO, ANO“. Návštěvu Happy Village Kaštieľ určitě doporučuji.

+ Velmi pěkně zařízený apartmán
+ Moc příjemná a ochotná paní na recepci
+ celý areál je obehnaný plotem a tak se člověk nemusí bát o auto (pokud by přijela rodina s dětmi, rodiče se nemusí bát že dítě skočí pod auto)

- Široké zdi bránící wi-fi
- Často zapínající kotel ústředního topení umístění přímo v kuchyni

Pokud chcete penzion Happy Village Kaštieľ navštívit, zde máte kontakt:

Adresa penzionu Happy Village Kaštieľ 

Ivachnová 23
03483 Liptovská Teplá

Kontaktní penzionu Happy Village Kaštieľ 

telefon: +421 44 439 27 60
mobil: +421 908 864 796
email: info@happyvillageslovensko.com

Vaše hodnocení hotelu Happy Village Kaštieľ

Napište do komentáře, jestli jste někdy navštívili Hotel Maria a jak jste byli spokojeni, nebo jak se Vám mé hodnocení líbilo.

Napsat komentář