Expedice Dubaj – Šílená cesta autobusem – [č. 3.]

Dubajský autobusák – šílená cesta autobusem

Přistáli jsme v Dubaji a teď už nám stačilo jen se dostat do Arabian Park Hotelu. Musím moc pochválit, že celá Dubaj je perfektně značena a to nejen v národním jazyce, ale všechno je i anglicky. Od cedule WC až po hlášení a informační tabule v metru je vše jak arabsky tak anglicky.

Potřebujeme koupit Nol Card

Detail nadůrovňové křižovatky při pohledu z 555 metrů nad zemí při pohledu z mrakodrapu Burj Khalifa v Dubaji
Detail nadúrovňové křižovatky při pohledu z 555 metrů nad zemí při pohledu z mrakodrapu Burj Khalifa v Dubaji

Abychom mohli po Dubaji cestovat, potřebovali jsme si koupit Nol Card. Tu jsme koupili ve stánku dopravní společnosti RTA přímo na letišti. Teď už jsme mohli vyrazit přímo do naší dnešní cílové destinace, což byl Arabian Park Hotel. Autobus stál hned před letištní halou a tak jsme nemuseli nikde složitě hledat. Naše první cesta po Dubaji směřovala k nejbližší stanici metra a pak už by to bylo jednoduché.

Šílený řidič

Klimatizovaný autobus v Dubaji
Klimatizovaný autobus v Dubaji

Nasedli jsme do autobusu a vyrazili. Zdálo se mi, že řidič jede ostřeji, ale mé zděšení na prvním kruhovém objezdu se vystupňovalo. Řidič vůbec nebrzdil a kruháčem proletěl v plné rychlosti. Jen my jsme v autobusu vláli jak vlajky a měli jsme spoustu práce se vůbec udržet. Naše kufry se jen převalili. Během chvilky tu byl další kruhový objezd a za chvíli zase další. Než jsme dojeli k metru byl jsem zpocený jako bych vyšel z posilovny, z toho, jak jsem musel vyvažovat a držet se abych neupadl.

Nájezd na kruhový objezd v Dubaji
Nájezd na kruhový objezd v Dubaji

Jen pro ženy

Již při nastupování do autobusu jsem si všiml zábrany, která byla za čtvrtým sedadlem. Vypadalo to jako startovací branka u sjezdového lyžování. Dala se otevřít a projít. Sloužila pro vymezení prostoru, mezi smíšenými pasažéry (ženy i muži) a prostorem jen pro ženy. V Dubaji jsou i v metru některé vagony jen pro ženy.

V Dubaji potřebujete mít Nol Card

Jedná se o kartu, na kterou si lze nabíjet peníze a můžete cestovat takřka po celé Dubaji, ale ne jen to. My jsme Nol card využili i při naší cestě do Abu Dhabi. Jediné co jsme museli platit v hotovosti, bylo „vodní taxi Abra“, když jsme se přepravovali přes záliv při naší návštěvě Gold Souq.

Čtěte i další části naší expedice po Dubaji, kde Vás seznámím, jaké jsou druhy a platnosti jednotlivých Nol Card.

Podělte se se svou zkušeností s cestováním v Dubaji v diskuzi pod článkem.

Napsat komentář