Expedice Dubaj – Jakou Nol card vybrat – [č. 4.]

Dubaj – ceník a platnost Nol Card

V době kdy jsme byly v Dubaji bylo možné koupit si jednu ze čtyř Nol Card a ceny se pohybovaly od 2 AED (cca 13,81 Kč) až po 70 AED (483,25 Kč).

Stříbrná Nol karta - Xetmes.cz
Stříbrná Nol karta – Xetmes.cz
  • Červené karty stojí 2 AED (13,81 Kč), jsou dobíjecí a je možné je využít po dobu 90 dnů až na 10 jízd. Vždy jen buď v autobusech, nebo v metru.
  • Stříbrné karty vás vyjdou na 25 AED (172,59 Kč), v ceně je již započteno jízdné ve výši 19 AED. Dají se dobíjet a jejich platnost je až 5 let, koupí této jízdenky navíc získate slevu z jízdného ve výši 10 %.
  • Zlaté karty se prodávají rovněž za 25 AED (172,59 Kč) a v hodnotě jízdenky je již započteno jízdné ve výši 19 AED. Na tuto jízdenku lze jezdit i ve třídě Gold Class.
  • Modré karty stojí 70 AED (483,25 Kč),  jsou personifikované a nabízejí i takové služby, jako je historie transakcí či možnost je dobíjet přes internet. Vhodné jsou pro ty uživatele, kteří se v Dubaji budou zdržovat dlouhodobě.

Jak si vybrat Nol Card

Stříbrné Nol karty zadní strana - Xetmes.cz
Stříbrné Nol karty zadní strana – Xetmes.cz

Věděli jsme, že budeme v Dubaji hodně cestovat a tak jsme si zvolili Stříbrnou Nol Card. Při vstupní investici 25 AED, kdy máte již 19 AED credit na jízdné nám to přišlo jako nejzajímavější v poměru ceny a výkonu. Stříbrná Nol Card nám plně stačíla a nenarazili jsme na žádné omezení.

Jaké máte vy zkušenosti s Nol Cárd? Pokud máte nějaké doporučení podělte se o něj v diskuzi pod článkem a pomozte ostatním cestovatelům do Dubeje.

Čtěte i další části naší expedice po Dubaji.

Napsat komentář