Expedice Dubaj – Jumeirah beach a hotel Burj Al Arab – [č. 7.]

Recenze pláže Jumeirah beach u hotelu Burj Al Arab

Snad každý, kdo se jen trochu zajímá o architekturu, zná jednu ze světových architektonických ikon. Jedním ze symbolů Dubaje je hotel Burj Al Arab ve tvaru plachetnice. Dnes pro Vás bohužel nemám recenzi z hotelu Burj Al Arab, ale z přilehlé pláže Jumeirah beach.

Příjezd na pláž Jumeirah beach

Pláž Jumeirah beach byla od Arabian Park Hotelu ve kterém jsme bydleli vzdálena asi 16,5 km. Dostali jsme se sem hotelovým autobusem, který pednloval mezi pláží a hotelem 2x denně.

Autobus zastavoval zhruba uprostřed pláže u vstupu do Jumeirah beach parku. Nám stačilo udělat jen pár kroků přes silnici a byli jsme na proslulé pláži Jumeirah beach.

Zajímavosti Jumeirah beach

Pláž je krásně upravena a pravidelně čištěna a udržována (jako všechno co je v Dubaji). Najdete zde dostatečné množství převlékacích kabinek sprch a několik “barů” (nehledejte v nich žádný alkohol).

Zajímavosti, které stojí za povšimnutí v okolí Jumeirah beach

Běžecká stezka

Hned při příchodu si můžete všimnout poutavého označení běžecké stezky. Stezka se line několik kilometrů kolem pláže Jumeirah beach a to co se mi na ní nejvíc líbilo byl materiál a provedení. Celá stezka je tvořena gumovým kobercem a je velmi příjemné po ní běžet. Podkladová guma je vhodně zbarvena a zasazena do chodníku tak, že nijak neruší ráz krajiny.

Dubaj - Běžecká stezka - Jumeirah Beach - Xetmes

Nabíjecí stanice

Nabíjecí stanice, která vypadá jako by to byla palma. Listy jsou ale posety solárními panely a můžete si zde pohodlně sednout do stínu a přitom si nabíjet telefon, tablet nebo počítač.

Dubaj - nabíjecí stanice - Jumeirah Beach - Xetmes

Jumeirah park

Přilehlý Jumeirah park, který je jen přes cestu od pláže, ale ten Vám popíši v dalším článku.

Jumeirah Beach Hotel

Dubaj - Jumeirah Beach Hotel - Xetmes

Z pláže je velmi pěkně vidět i Jumeirah Beach Hotel, který je jen kousek od hotelu Burj Al Arab (tentokrát jsem zde recenzi nedělal, ale určitě Vám ji jednou přinesu).

Dubaj - Hotely Jemeirah Beach a Burj Al Arab - Xetmes

Hotel Burj Al Arab

V neposlední řadě je to silueta hotelu Burj Al Arab, která se hrdě vypíná do moře a je zajisté světovou ikonou a krásně doplňuje krajinu v okolí pláže.

Dubaj - Burj Al Arab - Jumeirah Beach - Xetmes

Zajímavá hromada písku

Na následujícím videu můžete vidět obrovskou hromadu písku, kterou několik buldozerů neustále přerovnávalo. Tato hromada sousedila s Jumeirah beach a zasahovala až do moře. Do této chvíle se mi nepovedlo zjistit k čemu byla vybudována. Pokud víte k čemu je dobrá taková hromada napište mi to do komentáře pod článek.

Moje hodnocení na závěr

Pláž Jumeirah Beach se mi moc líbila. Nejen tím, jak byla čistá a vybavená, ale i pocitem bezpečí, který jsme zde měli. Na první pohled si ničeho nevšimnete, ale pokud se rozhlédnete po okolí vidíte několik vojáků v uniformách, kteří splývají s davem a neustále dohlížejí na klid a pořádek. Pláž Jumeirah Beach byla pro mě první, kde jsem se nebál si nechat telefon na dece jen tak pod ručníkem a jít se okoupat do moře.

Další velkou výhodou byla hloubka moře. Po cca 20 metrech máte vody asi po kolena. Pokud popojdete dalších 20 metrů už ji máte po krk a tak je to dalších cca 100 metrů.

Sám mohu zodpovědně pláž Jumeirah beach určitě všem doporučit.

A jakou máte zkušenost s plážemi Vy?

Napsat komentář