Expedice Dubaj – Gold Souk – [č. 10.]

Tržnice Gold Souk

Dubaj Gold Souk není jen tak ledajaká tržnice. Stejně jako většina staveb v Dubaji je i Gold Souk něčím zvláštní a odlišuje se od ostatních tržišť nejen v regionu, ale i na světě. Stačí Gold Souk navštívit a přesvědčíte se na vlastní oči. Věřte tomu, že je opravdu se na co dívat.

Zajímavosti o tržnici Gold Souk

Vstupní brána do Gold Souk v Dubaji
Vstupní brána do Gold Souk v Dubaji

Souk znamená tržiště a název Dubaj Gold Souk již napovídá, že na Dubajském tržišti se nakupuje převážně zlato.

Zlaté náramky kam až oko dohlédne v Dubaj Gold Souk
Zlaté náramky kam až oko dohlédne v Dubaj Gold Souk

Tržnice Gold Souk se nachází v komerční obchodní čtvrti Dubaj v Deira v lokalitě Al Dhagaya. Turisté sem přijíždí metrem, taxíkem  i vodními taxíky Abra, aby nakoupili převážně levné zlato. Odhaduje se, že v 300 maloobchodních krámcích je zhruba 10 tun zlata a i když je zde opravdu hodně zlata najdete v Dubaj Gold Souk i platinu, diamanty, hodinky, látky, kabelky nebo krámky s kořením.

Ulice plná šperků v Dubaj Gold Souk
Ulice plná šperků v Dubaj Gold Souk

Na severu Gold Souk hraničí s dubajským rybím a zeleninovým trhem Deira Corniche u náměstí Baniyas na ulici Sikkat al-Khali, která je v blízkost autobusu Deira. Dubai Gold Souk je 5 minut chůze od námořní stanice Old Souk kam jezdí vodní taxi Abra.

Procházka po Dubaj Gold Souk

Obchod s náhrdelníky v Dubaj Gold Souk
Obchod s náhrdelníky v Dubaj Gold Souk

Ať už jste nebo nejste připraveni koupit, procházka oslňujícím Gold Souk je nutností. I přesto, že zde vláda přísně kontroluje pravost šperků (stříbra, zlata, platiny a diamantů) buďte si jisti, že vše jsou originály. Najdete zde ale i mnoho obchodníků s padělky kabelek DOLCE GABBANA, Michael Kors, nebo hodinek Rolex, Omega a spoustou dalších.

Luxusní šaty v Dubaj Gold Souk
Luxusní šaty v Dubaj Gold Souk

Dávejte si velký pozor na náhodné kolemjdoucí, kteří vytáhnou z kapsy kartičku s nápisy značek a pokud uvidí jen letmý náznak vašeho zájmu  zavedou Vás do nějakého bytu, kde je možné koupit mnoho padělků „pravé fake“ J. Hláška „Hello my friend. I have the best price for you.

Vitrína se šperky v Dubaj Gold Souk
Vitrína se šperky v Dubaj Gold Souk

Máte i vy nějakou zkušenost s Dubaj Gold Souk?

Čtěte i další části naší expedice po Dubaji, kde Vás seznámím, jaké jsou druhy a platnosti jednotlivých Nol Card.Určitě ji oceníte třeba při cestě do Dubaj Gold Souk.

 

Napsat komentář