Expedice Dubaj – Cesta do Gold Souk – [č. 9.]

Jak se dostat do tržnice Gold Souk?

Tuto otázku jsme položili hned několika lidem a všichni nám řekli, že je to velice jednoduché. Bohužel, když jsme vystoupili z metra, chvíli jsme se rozhlíželi a nakonec nás až náhodný kolemjdoucí nasměroval a my vyrazili směrem k hlavní bráně tržnice Gold Souk .

Jak se tedy na Gold Souk dostat z metra Al Ras?

Gold Souk z AL Ras – Xetmes.cz

Pokud vystoupíte na zastávce metra Al Ras, pokračujte po ulici Al Khor St až na křižovatku. Bohužel se mi nepovedlo zjistit, jak se ulice jmenuje, ale my jsme dostali radu, je to druhá odbočka vpravo a je u ní velký špičatý dům (viz. foto). Po odbočení je to již jen lehce přes 110 m a jste u hlavní brány tržnice Gold Souk, kde můžete vybírat z obrovského množství látek, koření  nebo se podívat na největší zlatý prsten na světě.

Druhý přístup k tržnici Gold Souk z metra Al Fahidi

Gold Souk z Al Fahidi – Xetmes.cz

Jakmile se rozhodnete vystoupit na stanici metra Al Fahidi nebo Al Ghubaida čeká Vás cca jeden kilometr dlouhá procházka starou Dubají, která Vás přivede a na Old Souk. Je to stará část tržnice a na Gold Souk se odsud dostanete pomocí vodního taxi Abra.

Gold Souk z Al Ghubaiba – Xetmes.cz

Cesta do Gold Souk taxi, nebo vodní taxi Abra

Je to stará část tržnice a na Gold Souk se odsud dostanete pomocí vodního taxi Abra. A v neposlední řadě máte také možnost nasednout do běžného Taxi a nechat se na tržnici zavést, ale tuhle možnost jsme nevyzkoušeli.

Napsat komentář