Expedice Dubaj – Arabian Park Hotel – pokoj 410 – [č. 6.]

Recenze hotelu Arabian Park Hotel pokoje č. 410

Na recepci náš problém se zapáchající koupelnoupokoji 508 vyřešili velmi rychle  a o pár minut později nás ochotný stevard přivedl do nového pokoje. Byl sice o patro níž, ale tuto zdánlivou nevýhodu dokázal hravě převážit tím, že koupelna příjemně voněla.

Bazén v noci s pohledem na Arabian Park Hotel - Xetmes

Vstupujeme do pokoje 410

Pokoj 410 byl velmi podobně situován jako předchozí 508. Po vstupu se ocitnete v malé chodbičce, kde jsou po pravé straně velké odkládací skříně se zrcadly a nalevo dveře do koupelny. První co mě na pokoji zaujalo, byla velká manželská postel s polstrovaným čelem. Jak je mým dobrým zvykem, hned jsem si ji šel vyzkoušet a bylo mi jasné, že se zde bude moc pěkně spát. Okolo postele byly dva malé noční stoly s lampami a na protější zdi byla pověšená menší televize. To že je menší nám nijak nevadilo, protože většina programu byla v arabském jazyce (ale nic jiného jsme ani nečekali).

Pod televizí byl úzký stůl táhnoucí se takřka podél celé zdi a začínal odkládací rampou na kufr (ta se vždycky hodí). Na stole byla konvice s šálky na kávu a pokojová služba každý den doplňovala kávu a dvě lahve vody. Stůl poměrně elegantně skrýval lednici. Zde přikládám celou video recenzi pokoje 410 v Arabian Park Hotelu.

Koupelna pokoje 410

Hned po vstupu do pokoje jsme si šli zkontrolovat koupelnu a hurááá. Nic zde nezapáchalo. Koupelna byla čistá a voňavá. Jednalo se o poměrně standardně rozloženou hotelovou koupelnu. Po levé straně WC, před vámi vana se závěsem a po pravé straně (za dveřmi) pěkné umyvadlo s černým odkládacím pultem okolo a místnost opticky rozšiřovalo velké zrcadlo. Tady už se nám bude moc pěkně sprchovat.

Pracovní stůl v Arabian Park Hotelu - Xetmes

Hotelové služby

Adapter na elektřinu

Po tom co jsme se ubytovali a měli radost že nám v pokoji nic nezapáchá jsme vybalili věci a začali se zabydlovat. Já mám potřebu mít neustále nabitý telefon a tak jsem instinktivně sáhl po nabiječce. Bohužel jsem velice rychle zjistil, že v Dubaji mají jiné zásuvky než v ČR. Pozor na to!

Elektrická zásuvka v Arabian Park Hotelu - Xetmes

Trochu smutně jsem znovu vyrazil na recepci a svou chatrnou angličtinou vysvětlil recepčním, že mám opět problém a že bych potřeboval půjčit nebo koupit adaptér na naše zásuvky. Tentokrát už se začali usmívat a doufám že to nebylo tím co jsem jim řekl, ale proto že splnění mého požadavku bylo pro ně otázkou jednoho sáhnutí do zásuvky. Za chvíli jsem odcházel s adaptérem a doprovodem stevarda, který mi na pokoji ukázal, že je zde jedna zásuvka do které je možné zasunout i naše elektrické vidlice.

Drobné občerstvení na pokoji

Kromě hotelu Gárden v Praze (kde jsou pokojové služby na úžasné úrovni) považuji snad za naprosto běžné, že cokoliv co si v hotelovém pokoji vezmete (ze stolu či minibaru) je za poplatek. To by mi nevadilo, kdyby ceny nebyly až nesmyslně přemrštěné. Setkal jsem se s hotelem, kde na 0,3 l lahvi s čistou vodou byla cenovka 120 Kč. O to víc vás potěší, když Vám hotel dá nějakou drobnost. V Arabian Park Hotelu jsme měli každý den připravené 2 lahve s vodou (která se v tom horku moc hodila) a 4 sáčky rozpustné kávy a to vše zdarma. Nesmím opomenout ani čaj, ale tím že čaj moc nepiji mě to nezaujalo. A díky konvici kterou jsme měli přímo na psacím stole jsme si kávu mohli připravit kdykoliv jsme na ni dostali chuť.

Hotelový bazén

Bazén v noci s pohledem na Arabian Park Hotel - Xetmes

Moc jsme si užili i hotelový bazén, který byl příjemně vřelý (hlavně když jste si lehli do mělké části), ale dalo se v něm i krásně osvěžit na druhé straně v hluboké části. I ochota a vstřícnost plavčíka, který měl pro každého nachystaný ručník a neustále dohlížel byla super. Pokud bychom zde jeli třeba s dětmi nebál bych se je nechat ať se čvachtají a já bych si mohl třeba číst knížku.

Klimatizovaný autobus

Cesta k metru a zpět je hned snesitelnější

Jak jsem již psal v minulé recenzi pokoje 508 metro bylo cca kilometr od hotelu a proto jsme moc ocenili autobus, který každých 20 minut pendloval mezi hotelem a stanicí metra Al Jadaf a to co jsme opravdu moc ocenili, byla klimatizace. Stačilo číhat za prosklenými dveřmi klimatizované haly Hotelu Arabian Park  a jakmile se objevil autobus vyběhnout a co nejrychleji se dostat do klimatizobvaného autobusu. Následně jste měli několik minut než se autobus dotal k metru a celá situace se opakovala jen s drobnou změnou, že start byl v autobusu a cíl klimatizované hale metra. Užili jsme si tak spoustu srandy a ve 43 stupních které byly v Dubaji přes den to byla jediná možnost jak přežít.

Cestovaní po Dubaji

Jizdní řád autobusu z Arabian Park Hotelu - Xetmes

K nejznámější pláži kterou je v Dubaji bezpochyby Jumeirah beach to bylo cca 16,5 km. V Arabian Park Hotelu ani tohle není problém. Na Jumeirah beach, do centra města, nebo k Burj Khalife a zpět vás odveze a zase vrátí několikrát za den klimatizovaný autobus.

Adresa Arabian Park Hotelu

Al Jaddaf
Dubai
Spojené arabské emiráty

Kontakt do Arabian Park Hotelu

Tel: +971 4 324 5999

+ Pohodlná postel
+ Čistá koupelna
+ Bazén
+ Klimatizovaný autobus
+ Každý den voda a káva zdarma na pokoji

Moje hodnocení pokoje 410 v Arabian Park Hotelu

Celý pobyt jsme si moc užili a v poměru ceny výkon se Arabian park hotel řadí k jednomu z nejlepších, ve kterém jsem bydlel. Ubytování na 10 nocí pro 2 lidi nás vyšlo i s poplatky a místní pobytovou taxou těsně pod 10 900 kč. Osobně si nepamatuji, kde jinde bych bydlel v tří hvězdičkovém hotelu za tak malé peníze a s tak vysokou úrovní služeb. Celý hotel byl čistý a když jste se zadívali všimli jste si, že je pořád někde někdo vidět, kdo něco uklízí, nebo upravuje. Všichni byli ale ohromní profesionálové a svou práci dělali tak dokonale že nikoho z hostů nerušili. A tak to podle mě má být. Jak jste asi vytušili z mé recenze Arabian park Hotelu rozhodně ho doporučuji a přeji Vám tak příjemný pobyt, jaký jsme zažili my.

Podělte se v diskusi i o vaše zkušenosti s bydlením v Dubaji.

Napsat komentář