Eurotrip 2015 [část 1.]

Eurotrip 2015

Začátkem května jsme se rozhodli vyrazit na Eurotrip. Naši cestu jsme měli naplánovanou již několik měsíců dopředu. Naplánovali jsme poměrně dost nabitý itinerář. Naší první destinací byla francouzská Paříž. Dále jsme pokračovali přes Amiens do severního přístavu Calais odkud jsme se přesouvali přes belgické Bruggy až do Bruselu. Z Bruselu jsme vyrazili přes Antverpy do Rotterdamu, Haagu, Kinderdijku. A nakonec jsme se dostali až na nejsevernější bod naší cesty. Což byl nizozemský Amsterdam.

Na cestu jsme se vypravili v noci ze čtvrtka na pátek. A první výzva byla dojet do druhého dne do Paříže. Celkem jsme ujeli 3518 kilometrů a v autě jsme strávili 53 hod a 46 min.

Pojďte s námi nakouknout do tajů Paříže. Navštívili jsem Eiffelovu věž, vítězný oblouk, prošli po Champs-Élysées, Louvre, nebo navštívili moderní mrakodrapovou zástavbu La Défense. Nemohu opomenout ani přístavní město Calais (B a B Hotel kde jsme spali), Belgické Bruggy tzv. malé Benátky, Bruselské Atomium a Mini-Europe. Neopomenu ani závěr naší cesty, když jsme vyrazili směrem na sever do Amsterdamu, ale cestou jsme navštívili ještě dva přístavy Rotterdam a Antverpy. Moc se nám také líbilo v Kinderdijku, kde je největší hustota funkčních větrných mlýnů a také je tato oblast zapsána do památek UNESCO.

Celou cestu jsme se nejen kochali památkami, ale i poctivě natáčeli recenze všech hotelů kde jsme bydleli. Jednu noc jsme se tak dostali i do holandského města Utrecht.

Postupně Vás provedu v tomto mini seriálu naším expedicí Eurotrip 2015. Sledujte další články o Eurotripu 2015 na xetmes.cz kde popíšu den po dnu. Věřte, že se máte na co těšit. Bylo to 11 našlapaných dní plných zážitků.

Napsat komentář