CITROËN Paříž – Eurotrip 2015 – [část 4.]

Citroën - Champs-Élysées Paříž

Snad každý kdo byl v Paříži, tak chtěl navštívit slavný bulvár Champs-Élysées, i my jsme si tuto úchvatnou procházku od Louvru až po Vítězný oblouk nenechali uniknout. Kromě památek, které při procházce najdete, jsme se kochali i výkladními skříněmi různých obchodů a butiků.

Tento bulvár je opravdovou výkladní skříní a každý kdo něco znamená, ať už se jedná o banku, butik s oblečením nebo prodejce automobilů má zastoupení na Champs-Élysées. O památkách se toho hodně dočtete v mých ostatní článcích, ale zde bych se chtěl zastavit hlavně u prodejny Citroen, kterou jsme právě na bulváru Champs-Élysées objevili.

Prodejna Citroen Champs-Élysées Paříž
Citroen - prodejna Champs-Élysées Paříž

Zajímavá prodejna Citroen

Nejednalo se ani o klasickou prodejnu, ale spíše o prezentaci toho jak se Citroëny vyrábějí.

Budova z venku působí velmi zajímavým dojmem. Architektura je hodně do špičata a jednotlivé patra jakoby vystupovaly ven do ulice do bulváru. Samotná prodejna je poměrně úzká, ale je také docela hluboká. Hned po vstupu si všimnete točitých schodů, které Vás dovedou až do 5. patra, nebo můžete vyjet výtahem. My jsme vyšli pěšky po schodech a stálo to za to. V jednotlivých patrech jsou prezentace toho, jak se Citroeny vyrábí. V jednom patře najdete jen podvozek auta s koly a je možné si jej prohlédnout z různých stran.

Podvozek bez kapoty z boku v prodejně Citroen
Citroen - podvozek bez kapoty z boku

Rentgen auta

V dalším patře jsem natočil následující video. Jak vidíte před autem jede panel a jako by ho rentgenoval a na obrazovce se ukazují vnitřní části automobilu včetně popisu. Něco podobného jsem ještě nikdy neviděl.

V jiném patře byla například studie různých designů a v dalším... Jelikož je celá expozice zdarma doporučuji ji navštívit každému, kdo má rád auta a bude v Paříži.

Skluzavka v prodejně Citroen

A poslední věc na závěr. Když vystoupáte až nahoru do 5. podlaží po točitém schodišti, celou dobu jdete kolem zvláštní zatočené trubky, která se táhne od sklepa až nahoru. Jedná se o tobogán, kterou se můžete sklouznout za 2€ až dolů, ale nezapomeňte si koupit lístek na tobogán v dolním patře. Věřím že je to skvělý zážitek, ale já jsem na něj odvahu neměl J. Napište mi do komentáře, jestli by jste se sklouzli.

Tobogán do přízemí v prodejně Citroen
Citroen - tobogán do přízemí

 

Adresa prodejny CITROËN

Pokud budete chtít tuto netradiční prodejnu Citroenú navštívit najdete ji na adrese:

Champs-Élysées
Galerie Elysée 26
Paříž

Napsat komentář