Blažejovice – chalupa u Kasslů

Blažejovice - chalupa u Kasslů

Na konci jara jsme dostali pozvánku na svatbu našich přátel která se konala na statku v Blažejovicích. A jak je mým dobrým zvykem ihned jsem si šel natočit penzion kde jsme bydleli. Nejenom že svatba byla na statku, ale i penzion který se nacházel přímo přes cestu byl v pěkném venkovském stylu a nám se tam moc líbilo.

 

Příchod do chalupy u Kasslů

Schodiště do obytné části chalupy u Kasslů
Blažejovice - chalupa u Kasslů - schodiště

Již když přijedete připadáte si jako ve filmu Zdenka Trošky. Jedná se o krásné vesnické stavení. Zaparkovali jsme si na příjezdové cestě a vstoupili do dvora. Hned na první pohled mně zaujalo kovové schodiště, které bylo vyrobené z drátěných nášlapů a nebudu lhát, ale trochu jsem se bál. Ne že by schodiště bylo špatně udělané, ale já se dost bojím výšek a vystoupat byť jen do prvního patra po drátěném schodišti to pro mne byla opravdu výzva a adrenalinový zážitek, ale zvládl jsem ho. Ten pohled i když jsem byl jen na úrovni prvního patra za to opravdu stál posuďte sami. Brzy jsem pochopil, že obytná část je vytvořena na velmi pěkně zrekonstruované půdě a že pod námi žijí přímo majitelé.

Panoramatický pohled ze schodiště chalupy u Kasslů
Blažejovice - chalupa u Kasslů - pohled ze schodiště

Pokoj v chalupě u Kasslů

Ve chvíli kdy jsme vystoupali po schodišti a vstoupili, objevila se před námi velice pěkně opravená a vyzdobená chodbička, ze které byl vstup do několika pokojů a společné koupelny s WC. My jsme měli pokoj po pravé straně. Jak je vidět na videu celý pokoj byl stylově zasazen do venkovské jizby (podle mě cca 30-50 léta 20. století).

Celkově to na mě působilo dojmem jako když jsem přišel do ložnice své babičky. A některé kusy nábytku byly jako bych seděl přímo u ní na posteli a rozhlížel se. Hlavně to velké rozkládací zrcadlo. Kromě zrcadla byly na pokoji dvě kovové postele, které byly moc pohodlné. Ti z vás, co jste někdy zažili postele s matrací z kovové sítě (nevím jak to mám jinak nazvat). Mně dáte určitě za pravdu, že se na nich sice leží moc dobře, ale osobně bych ji doma nechtěl, je na mě moc měkká a dost se prohýbám. To mně ovšem nezabránilo v tom, abych se moc dobře vyspal. Pokoj byl velmi vkusně dekorován různými dobovými fotografiemi a celé to působilo velmi příjemným dojmem.

Netradiční noční stolek a lampa v chalupě u Kasslů
Blažejovice - chalupa u Kasslů - lampa

Koupelna a chodba v chalupě u Kasslů

Koupelna byla jak jsem již psal na chodbě a byla společně s toaletou. Osobně se přiznám že kdyby to bylo na hotelu tak z toho budu dost naštvaný, ale v tomto příjemném a útulném pensionu v Blažejovicích mě to vůbec nevadilo. Vše bylo moc příjemně upravené a na člověka to dýchalo moc příjemným a dovolím si říct až „domáckým dojmem“. I to že při rekonstrukci se stavitelé nebáli například přiznat trám a vkusně z něj udělali velmi pěkný doplněk. Moc se mi taky líbili kamna na chodbě nebo pěkná sedačka na odpočívání.

Z chalupy jsme pokračovali za zábavou

Po tom, co jsme již věděli, kde budeme spát a že spaní bude moc příjemné jsme se mohli převléct a vyrazit na veselku, kde jsme byli pozváni,  a která byla opravdu super. Sám za sebe bych vyzvedl barmanskou show, která byla součástí zábavy. Pokud budete někdy spát v Blažejovicích a budete zde hledat ubytování určitě chalupa u Kasslů - je ta správná volba.

+ vkusně a stylově zařízené prostředí
+ celý pension je velmi čistý a uklizený

- Kovové schodiště (hlavně když se po svatbě vracíte v noci a v ne úplně střízlivém stavu 🙂 )
- WC a koupelna na chodbě (i když chápu že se to nedalo jinak vyřešit)

Pokud by jste měli o tento penzion, který se jmenuje chalupa u Kasslů zájem, zde je kontakt:

Adresa chalupy u Kasslů

Blažejovice 23,25768

Kontaktní spojení chalupy u Kasslů

Blažejovice - chalupa u Kasslů - vizitka

telefon: +420 602 239 457
mobil: +420 606 566 683
email:Alena.Kasslova@seznam.cz

Vaše hodnocení chalupy u Kasslů

Napište do komentáře jestli jste máte nějakou zkušenost s chalupou u Kasslů v Blažejovicích. Dejte mi také vědět jak se Vám mé hodnocení líbilo.

Napsat komentář