B&B hotel v Calais – [část 7.]

Recenze B&B hotelu v Calais – [část 7.]

Náš Euro trip pokračoval na sever do francouzského přístavního města Calais. Tentokrát jsme již byli poučení z Paříže. Hledali jsme hotel, kde je parkování v ceně. Chtěli jsme vyzkoušet další hotovou sít o které jsme četli, že je velmi příjemná a není moc drahá.

Přijíždíme do hotelu B&B

Hotel byl poměrně v centru města. Když jsme přijeli, vypadalo to jako větší rodinný dům, který byl obehnán plotem, za kterým se nacházelo parkoviště. Vjeli jsme do objektu, zaparkovali a vyrazili na recepci. Na recepci jsme se trošku zděsili. Dočetli jsme se, že recepce je otevřená pouze 2 hod. odpoledne a 2 hod. ráno když vydávají snídaně a jinak se máme obsloužit sami. Přiznám se, že to pro nás bylo poměrně velké překvapení.

Pohled na Hotel B&B ve Francouzském Calais
Hotel B&B - Calais

Ještě nikdy jsem se s takovým systémem nesetkal. Měl jsem z toho trochu strach. Naštěstí na automatu byl návod i v Angličtině, který nás podrobně provedl celou objednávkou až po zaplacení a bylo to velmi jednoduché. Z automatu vyjela karta, abychom se dostali do pokoje. Na účtence bylo heslo, které jsme naťukali na číselný zámek na dveřích a abrakadabra dveře se otevřely.

Prostorné schodiště do prvního patra v hotelu B&B - Calais
Schodiště do prvního patra - Hotel B&B - Calais

Vstupujeme na pokoji číslo 121 v hotelu B&B

Ve chvíli, kdy jsem sahal za kliku byl jsem poměrně hodně v očekávání. Bál jsem se toho že nás čeká něco podobného co jsme zažili v Pařížském hotelu F1. Otevřel jsem dveře a konečně od začátku naší cesty, jsem měl radost z ubytování. Pokud porovnám B&B hotel s jinými, ano, spal jsem již i v o hodně lepších hotelích, ale po zážitku z pařížského hotelu F1 musím uznat, že to byl nečekaný luxus.

Hrůzostrašné dveře do pokoje 121 v hotelu B&B - Calais
Hrůzostrašné dveře do pokoje 121 - Hotel B&B - Calais

Vybavení pokoje číslo 121

Po shlédnutí videa můžete nabít dojmu, že vybavení je velmi podobné jako v Pařížském hotelu F1. Zdání ale klame. V pokoji č. 121 vidíme hned po příchodu jeden obrovský rozdíl. V tomto pokoji je totiž přímo vestavěná koupelna.

Přímo před námi je okno a přímotop, na levo je židle a rohový stůl a na stěně je pověšena TV. Na pravé straně od okna je oddělená malá rohová šatnička (spíše odkládací police) a na ni navazuje noční stolek a manželská postel. Hned jsem si šel sednout a vyzkoušet ji. Poté nepříjemné skládací posteli, na které jsme spali v Paříži bylo toto posazení jako do peří a hned jsem věděl, že dnes se opravdu moc pěkně vyspíme.

Koupelna a WC přímo na pokoji – aneb zpět do reálného světa

Najednou jsem velmi ocenil, že máme koupelnu i WC přímo na pokoji. Ano možná někdo namítnete, že je to něco naprosto běžného, již v tolikrát zmiňované hotelu F1 jsme měli jak sprchu, tak toaletu sdílenou se všemi spolubydlícími na patře. Celá koupelna i WC byly naprosto čisté a leckterý čtyřhvězdičkový hotel nemá tak kvalitní sprchu, jaká byla zde v B&B hotelu ve Francouzském Calais.

Adresa hotelu B&B - Calais

B&B Hôtel Calais Centre St Pierre,

ZAC Curie,
55 Rue de Lille,
62100 Calais,
Francie

Moje hodnocení B&B hotelu

+ Samoobsluha při check in i check out ( je to rychlé a příjemné)
+ velmi čisté prostředí
+ dobré parkování v ceně ubytování a přímo v areálu
+ čistá koupelna a příjemná sprcha

- Samoobsluha při check in i check out by mohl být problém pro ty, kteří neumí vůbec cizí jazyk

Moje doporučení na navštívit nebo se vyhnout hotelu B&B v Calais

B&B hotely jsou velká nadnárodní síť hotelů. Jedná se spíše o levnější tip ubytování. Já osobně vím, že pokud budu potřebovat někde rychlé a levné ubytování a bude v blízkosti hotel B&B určitě ho využiji. A to doporučuju i vám. My jsme byli v tomto hotelu moc spokojeni. A když jsme se vrátili z procházky po přístavu v Calais, kde se mi po cestě povedlo natočit jak se sám zvedá most na řece podívejte se zde. Byli jsme moc rádi, že máme tak pohodlné matrace, jaké byli zde v pokoji 121 hotelu B&B.

Napište do diskuse, jestli máte nějakou zkušenost s hotelovou sítí B&B.

Napsat komentář