Jak to vypadá za kulisami ze zadní strany ve středověké vesničce, která shořela v Barrandovských ateliérech

Středověké městečko na pražském Barrandově před požárem

Středověké městečko na pražském Barrandově před požárem

Do Prahy jezdím docela často. Někdy je to jen na skok, jindy spím na některém z mých oblíbených pražských hotelů. Přiznám se, že si už moc nepamatuji jestli jsem tentokrát spal v hotelu Garden, nebo to bylo v Panoramě na Pankráci. Až požár v pátek 26.8.2016, který v Barandovských ateliérech zničil kulisy středověkého města mi připomenul, že jsem tyto videa natočil.

Náměstí a kašna v kulisách středověké vesničce, která shořela v Barrandovských ateliérech
Náměstí a kašna v kulisách středověké vesničce, která shořela v Barrandovských ateliérech

V pátek 26.8.2016 jsem se v novinách dozvěděl, že v Barandovských atelierech je více jak 20 hasičských jednotek, které bojují s velkým požárem kulis středověkého města. Výstavba tohoto městského komplexu, který podle mě bylo celé z dřevotřísky stála cca 100 000 000 Kč.

Když jsme městem procházeli a dívali se na jednotlivé kulisy, ať už to bylo rozlehlé náměstí se středověkými sloupy a oblouky, nebo středověké uličky s detailně propracovanými domy, jak z venku tak uvnitř. Nenapadlo by mě, že vše je jen z dřevotřísky. Museli jsme přijít až ke zdi, oknu, sloupu, nebo jiné části středověkých staveb, abychom se znovu a znovu ujistil, že vše jsou jen dřevěné kulisy a ne kamenné sloupy, nebo cihlové domy.

Vše bylo dokonale zpracované do nejmenších detailů. Když jsme město procházeli nenapadlo by nás, že se jedná o dřevotřísku, ale jen pohled z venkovní strany nás vyvedl z omylu a bylo hned jasné, že vše jsou jen filmařské kulisy. Vše jsem zachytil na videu.

Pohled z venčí, aneb jaké to je za kulisami ve středověké vesničce, která shořela v Barrandovských ateliérech
Pohled z venčí, aneb jaké to je za kulisami ve středověké vesničce, která shořela v Barrandovských ateliérech

Je škoda, že tohle místo veřejnost uvidí jen v seriálu, protože se jednalo o přehlídku dokonalé řemeslné práce, kterou předvedli pracovníci Barrandovských ateliéru. Jak jste asi ve zprávách viděli dnes po celém areálu, který měl cca 100 x 100 m zbyla jenom hromada popela, protože více jak 90% celého středověkého městečka shořelo.

4 komentáře u „Středověké městečko na pražském Barrandově před požárem“

 1. Dobrý den.

  To co jste natočil je z jednoho velkého projektu co se na Barrandově točil 3.roky. Kulisy co shořeli byli vybudované nově pro jiný seriál který se tu točil. A k tomu videu a tomu náměstí – náměstí představuje Itálii myslím že 15.století – a točil se tu seriál Borgia .To už si i najdete na internetu a na té kašně na náměstí něco chybí – je to tam vždy když tam byli filmaři a byla to hruška což byl znak Borgiu.

  Odpovědět
  • Děkuji za doplnění a vysvětlení. Pokud budete mít nějaké aktuální fotky nebo video rád je přidám 🙂

   Odpovědět
 2. Je to svatopetrzké náměstí ve vaticánu římě před bazilikou sv. petra – žádna vesnička nebo náměstíčko. Takhle vypadalo v 15.století. To co chybí nad kašnou není hruška, ale obří borovicová šiška – římská kovová socha která je ve vatikánu dodnes….

  http://www.learn.columbia.edu/ma/images/kd/large/ma_kd_old_sptr_atrium_Grima.jpg
  http://c8.alamy.com/comp/J1866X/a-conjectural-view-of-the-old-st-peters-basilica-15th-century-J1866X.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Basilica_di_San_Pietro_1450.jpg
  http://www.rometravels.com/images/foto-plastico-della-prima-basilica-di-san-pietro.jpg
  https://en.wikipedia.org/wiki/Fontana_della_Pigna

  Odpovědět
  • Děkuji za vysvětlení. Ve Vatikánu jsem ještě nebyl, ale mám to v plánu letos tak jsem rád že jste mi to objasnil a já se pokusím připravit video pro srovnání, abych mohl konfrontovat kulisy s dnešní realitou.

   Odpovědět

Napsat komentář